Перерва

У Дніпрі за побори звільнили 14 керівників навчальних закладів

Керівники збирали гроші з батьків і не звітували про витрати.

Батьки школярів з року в рік завжди з жахом чекають Дня знань. І не тільки тому, що потрібно зібрати своє чадо на навчання, а тому що з місяця в місяць їм доведеться відкривати гаманці, і здавати на вічні ремонти, книги, фарбу, лінолеум і ще багато всього.

Втомившись від постійних батьківських скарг міськрада Дніпра перед початком навчального року всерйоз зайнявся перевірками шкіл на предмет поборів. “Урожай” зібрали чималий – звільнили вісьмох директорів шкіл і шістьох керівників дитячих садків.

“Всі вони зловживали службовим становищем. Більшість збирали гроші з батьків і не звітували, куди вони були витрачені, У деяких було невідповідність між пожертвуваною сумою і виконаним ремонтом. Мовляв, скинулися на десять нових вікон, а закупили тільки три. По кожному з директорів було проведено службове розслідування і ретельні перевірки. У результаті, вони написали заяви і звільнилися”, – розповів заступник міського голови Дніпра Олександр Шикуленко.

Щоб більше таких ситуацій не виникало, в мерії вирішили зробити допомогу школам максимально прозорою. Рекомендували створити благодійний рахунок.

“Розпоряджатися електронними грошима і приймати рішення, наприклад, потрібно клеїти в класі шпалери, чи ні, будуть батьки. Це і облік, і прозорість. А головне, ніякої готівки. Купувати будуть те, що потрібно в першу чергу, а не те, що захотілося класному керівнику”, – уточнив Олександр Шикуленко.

Але для початку, кажуть, потрібно почати навчальний рік. Потім чиновники хочуть розробити рекомендації, потім зібрати директорів шкіл, пояснити їм ситуацію і порадити перейти на прозору схему отримання благодійної допомоги.

“Протягом навчального року ми будемо стежити за процесом. У тих, хто відмовився, будемо питати, чому вони не перейшли на прозору схему”, – суворо попередив заступник мера.

Back to top button