У Чорному морі знайшли скарби V століття до нашої ери

Всього за 300 метрів від популярного пляжу на Кінбурнській косі знайшли судно, яке перевозило товари в амфорах.
Дайвери підняли з дна 2 амфори та фрагменти посуду 5-го століття до нашої ери. Їх виготовили на грецьких островах Фасос і Хиос. Знахідка підтвердила гіпотези вчених про торговельні зв’язки між Грецією та її колоніями: Ольвією та островом Борисфеніда у північному Причорномор’ї.
«Це невеликі амфори. Вони призначалися для перевезення двох продуктів, які привозили до нас на північне Причорномор’я з Греції. Це або привозили вино, або це амфори, в яких знаходилася оливкова олія», – розповідає викладач Миколаївського національного університету ім. Сухомлинського Олександр Смирнов.
Підводні роботи проводили у рамках археологічної експедиції «Берег богів», яка шукає античні поселення на узбережжі Чорного моря.
«Глибина тут порівняно невелика, 7 м. Мабуть, 2,5 тисячі років тому судно було викинуто на мілину, розбите штормами, і ось зараз ми зіткнулися з залишками генерального вантажу у вигляді амфор», – каже керівник підводної археологічної експедиції «Берег богів» Сергій Воронов.
Дерев’яні частини судна могли й не зберегтися. Натомість у воді історики сподіваються знайти ще чимало фрагментів посуду. Та дно моря наче переорали чорні археологи, які розікрали все на місці затоплення у пошуках амфор.
«Амфору підняли з метою продажу, напевно. Намагалися її сховати. Але співробітники заповідника це виявили, амфору було вилучено і передано в Очаківський музей ім. Суворова», – розповідає викладач Миколаївського національного університету ім. Сухомлинського Олександр Смирнов.
Після підтвердження розкрадення об’єкт якнайшвидше візьмуть на державний облік та будуть охороняти. В цьому місці заборонять стоянку суден. Наступного року на Кінбурнську косу приїде група археологів для масштабних розкопок.
Джерело: Олена Горячева, «ФАКТИ», ICTV