Головне

У Британії знайшли скелет короля Річарда ІІІ

У Британії знайшли скелет короля Річарда ІІІ
У Британії знайшли скелет короля Річарда ІІІ
Учені підтвердили, що скелет, знайдений при розкопках на автомобільній парковці міста Лестер у Великій Британії, належить англійському королю Річарду ІІІ, який був при владі у XV столітті.

Експерти з Університету Лестера підтвердили, що ДНК знайдених кісток співпадають з ДНК нащадків королівської родини, повідомляє ВВС.

Провідний археолог Річард Баклі з Університету Лестера заявив на прес-конференції: “За відсутності розумних підстав для сумніву – це Річард”.

Король Річард ІІІ, який загинув у битві в 1485 році, буде перепохований у Лестерському соборі.

Археологи відкопали скелет з викривленим хребтом у вересні минулого року. З того часу тривало його ґрунтовне наукове вивчення.

Скелет короля має десять поранень, вісім з яких – травми черепа.

Кістки, які належать чоловікові 20-30 років, датуються періодом 1455-1540 років.

Дослідження скелету показало, що травми, які він отримав, співпадають з описом травм, отриманих останнім середньовічним королем Англії в битві при Босворті у 1485 році.

Річарду ІІІ було 32 роки, коли він загинув у битві з армією Генрі Тюдора. Але останки короля зникли безвісти, коли його могилу осквернили під час закриття монастирів.

Поразка Річарда ІІІ стала переломним моментом в англійській історії. Його повалення привело до влади династію Тюдорів, чиї монархи очорнили його ім’я, щоб підтвердити свої претензії на трон.

Вільям Шекспір зобразив Річарда ІІІ в однойменній історичній п’єсі горбатим негідником, який вбив своїх племінників і захопив королівський престол. Хоча сучасні історики вважають, що драматург дещо перебільшив.

Back to top button