Головне

У 2013 році мобільний інтернет витіснить провідний

У 2013 році мобільний інтернет витіснить провідний
У 2013 році мобільний інтернет витіснить провідний
У 2013р. число користувачів мобільного інтернету вперше перевищить число користувачів, що виходять в інтернет через персональні комп’ютери. До такого висновку прийшли аналітики інвестиційного підрозділу банку Morgan Stanley. Аналогічне зміщення акцентів відбулося в 2002р. Тоді стаціонарні телефони раз і назавжди поступилися пальму першості мобільним пристроям.

Аналітики Morgan Stanley підкреслюють, що 2013г. не стане роком заходу персональних комп’ютерів, однак саме в майбутньому році оформиться тренд на поступове витіснення ПК смартфонами і планшетами. При цьому перший час на користувачів мобільних пристроїв все ще припадатиме менший обсяг трафіку і часу, проведеного на просторах Всесвітньої павутини, проте згодом зсув “центру тяжіння” варто очікувати і за цими показниками.

Смартфони стають все більш функціональними із року в рік, а також за рахунок своєї мобільності, бачаться інвесторам більш перспективною платформою. В останні роки інвестори активно вкладаються в мобільні стартапи. Так, в першій половині 2012р. на мобільні технології довелося 46% (або 3,9 млрд дол) всіх інвестицій в США в порівнянні з 17% роком раніше. Найбільш гучною подією 2012р. в цьому ключі стало придбання найбільшої в світі соціальною мережею Facebook популярного фотосервісу Instagram, доступного виключно користувачам мобільних пристроїв, за 736 млн. дол.

Подібні тенденції, безсумнівно, матимуть далекосяжні наслідки для високотехнологічних компаній, яких зростаючий вплив мобільний пристроїв розділить на переможців і переможених. Поки що до беззастережним переможцям можна сміливо віднести дітище Стіва Джобса – компанію Apple. Її планшетний комп’ютер iPad домінує на світовому ринку планшетів, а на надпопулярний смартфон iPhone припадає майже три чверті прибутку індустрії мобільних пристроїв – навіть незважаючи на те, що на його частку припадає менше 10% від світових продажів телефонів. Завдяки цьому в 2012р. Apple поставила новий безпрецедентний світовий рекорд за рівнем капіталізації, подолавши межу в 700 млрд. дол.

Таким чином, подальший успіх більшості високотехнологічних компаній буде прямо залежати від того, як скоро вони зроблять мобільний інтернет центральною ланкою своєї бізнес-стратегії. У цьому ключі показовим є приклад сервісу мікроблогів Twitter, який спочатку створювався з урахуванням розповсюдження мобільного інтернету і має на увазі, що користувачі не прив’язані до стаціонарного комп’ютера і можуть в будь-який момент увійти в мережу і поділитися “твітами”.

Back to top button