Здоров'яПсихологіяФізіологія

Тютюновий дим робить дітей психічно хворими

Пасивне куріння небезпечне не тільки підвищеним ризиком раку, але і синдромом дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ), принаймні, для дітей. Такі результати дослідження 2357 дітей 4-12 років. На думку вчених, найбільш високий ризик відхилення в групі дітей, які проводять в накуреному приміщенні більше 1-2 годин на день, передає “Шкільне життя”.

В рамках дослідження про тривалості впливу тютюнового диму вчені дізнавалися від батьків дітей. Виявилося, приблизно 6,9% дітей контактували з вторинним димом менше години в день, а 4,5% – більше години в день. У порівнянні з дітьми, чиї батьки не курять, ймовірність розвитку СДУГ у дітей, які проводять в накуреному приміщенні менше години на добу, становила 2,18.

Якщо дитина проводив у приміщенні більше години, то показник зростав до 3,14. Що стосується інших можливих психічних порушень, відносний ризик для першої групи склав 1,49, а для другої – 2,73. До речі, раніше фахівці довели: пасивне куріння провокує незворотні пошкодження дитячих артерій, що підвищує ризик серцево-судинних захворювань в зрілому віці.

Шкільне життя

Back to top button