Здоров'я

Цинк може допомогти організму боротися з інфекцією

Цинк може допомогти організму боротися з інфекцією
Цинк може допомогти організму боротися з інфекцією
Цинк бере активну участь у регуляції імунної відповіді і може допомогти організму боротися з інфекцією під час хвороби – такий висновок можна зробити з опублікованої в журналі Cell статті американських учених.

У своєму дослідженні автори вивчали регуляцію за допомогою цинку деяких механізмів, що беруть участь в процесі запалення при імунній відповіді. Зокрема, регуляцію білка NF-kB – транскрипційного фактора, який запускає цілу серію реакцій, що викликають розвиток запалення. Відомо, що при порушенні регуляції цього білка запалення починає прогресувати і це негативно позначається на процесі одужання.

Виявилося, що одним з факторів регуляції є цинк. В організмі цинк зв’язується з одним із його переносників (ZIP8) і цей комплекс може пригнічувати дію NF-kB.

Такі вичерпні результати були отримані в дослідах на культурах клітин, однак у своїх ранніх дослідженнях ця ж група авторів показала, що у мишей, у раціоні яких був відсутній цинк, запалення у відповідь на розвиток сепсису – важкого стану, при якому в крові розмножуються бактерії, протікає важче і часто набуває неконтрольований вид.

Як підкреслює один з авторів дослідження, Дарен Кноел, їх дослідження може допомогти пояснити, чому вживання цинку на ранніх етапах розвитку простудних захворювань допомагає впоратися з хворобою. «Крім того, застосування цинку може допомогти інфекційним хворих у важкому стані, проте поки що рано робити такого роду висновки. Спочатку треба точно зрозуміти в яких ситуаціях цинк може дійсно допомогти »- заявляє автор.

Back to top button