Батькам

Цікаві діти задають до 400 питань у день

Цікаві діти задають до 400 питань у день
Цікаві діти задають до 400 питань у день
У перші роки життя дитина черпає інформацію про навколишній світ у своїх мам і тат. Маленькі “чомучки” не замовкають з ранку до вечора – за даними дослідження, дорослим доводиться відповідати, в середньому, на 105 тисяч 120 питань на рік.

Опитавши більше 2 тисяч батьків, чиї діти перебували у віці від 2 до 10 років, вчені прийшли до висновку, що самими цікавими є 4-річні дівчата. Вони ставлять запитання 390 разів на день, тобто приблизно раз на дві хвилини протягом 12,5 годин (до тих пір, поки не заснуть).

У цілому ж, діти просять своїх батьків пояснити, що до чого, 288 разів на день, тобто кожні 2 хвилини 36 секунд під час неспання. Пік розпитувань припадає на момент прийому їжі (до 11 питань) і під час походу по магазинах.

Найчастіше малюки звертаються до мам. 24% допитливих чад впевнені, що тато все одно не стануть їм нічого пояснювати, ще 75% дітей просто не можуть поцікавитися думкою глави сімейства, так як чоловіків постійно немає вдома.

З віком питання “чомучок” стають більш складними. 82% матерів зізналися, що іноді не знають, що відповідати своїй дитині. Чим старше стають діти, тим рідше запитують своїх родичів. Наприклад, 9-річні хлопчики задають тільки 144 питання в день. Це пояснюється тим, що у школярів з’являються інші джерела інформації. Вони шукають відповіді на свої питання в книгах та інтернеті, у однолітків або вчителів.

Back to top button