Здоров'яПсихологія

Тривога, як виявилося, має позитивну сторону

Вербальний інтелект – це здатність вникати в сенс слів, аналізувати і синтезувати мовні судження. Нове дослідження показало: у людей, які постійно хвилюються, рівень вербального інтелекту вищий за середній. Проте у тих, хто часто роздумує про негативні події минулого, нижче рівень невербального інтелекту, який проявляється при виконанні завдань, що вимагають мінімального використання вербального матеріалу.

У дослідженні, проведеному в Університеті Лейкхед, взяли участь більше 100 студентів. Учасники розповіли про свій інтелект, настрій, фобії, схильності до тривоги, депресії і занепокоєнню. Крім того, учені оцінили вербальний і невербальний інтелект, а також тривожність добровольців за допомогою тестів. Фахівці ретельно вивчили зв’язок особової тривожності і ситуативної тривоги з інтелектом. Рівень вербального інтелекту, який оцінювався за допомогою тесту Векслера, опинився вищий біля неспокійніших студентів.

Схильність до роздумів про події минулого була пов’язана з нижчим рівнем невербального інтелекту. Дослідники припустили: завдяки високому вербальному інтелекту люди бачать минулі і майбутні події в найдрібніших деталях. Через це вони більше роздумують і турбуються. Люди з високим невербальним інтелектом в основному орієнтуються на невербальні сигнали, з якими мають справу в даний момент часу, і їм не треба згадувати про події минулого. У 2012 році дослідники отримали схожі результати при вивченні інтелекту і генералізованого тривожного розладу.

Шкільне життя

Back to top button