Нова українська школа (НУШ)

Третьокласнки “Нової української школи” можуть залишитися без нових підручників

Понад 440 тисяч третьокласників “Нової української школи” можуть залишитися без нових підручників через ризик блокування конкурсу навчальних матеріалів. Щоб запобігти цьому, Національна освітня асоціація звернулася до президента України Володимира Зеленського із закликом взяти під особистий контроль питання забезпечення школярів підручниками.

“Учні українських шкіл із наступного навчального року можуть залишитися без нових підручників. Особливо загрозливою складається ситуація із забезпеченням навчальною літературою учнів “Нової української школи”. Без нових підручників вони не зможуть розпочати навчання за новою освітньою програмою. Відсутність засобів навчання фактично перекреслить ініціативи президента й уряду в освітній політиці і зірве низку процесів реформування освітньої системи”, – сказано у зверненні до Володимира Зеленського.

У Національній освітній асоціації зазначають, що ситуація з незадовільним забезпеченням школярів навчальною літературою повторюється з року в рік.

“Це наслідок непродуманої і неефективної системи відбору і закупівлі шкільних підручників, яка перейшла у спадок нинішньому керівництву освіти. Конкурс підручників, який проводить державна наукова установа “Інститут модернізації змісту освіти”, не є відкритим, прозорим, гласним і справедливим. Цього року некваліфіковані експерти суб’єктивно, з порушенням діючих вимог законодавства відхилили близько десятка проєктів підручників для 3 класу “Нової української школи”.

За підручниками цих авторів вчаться сотні тисяч учнів “Нової української школи”. Оскарження в суді непрофесійних і необґрунтованих висновків експертизи призведе до зупинки конкурсу на невизначений термін і несвоєчасної закупівлі шкільних підручників, через що понад 440 тисяч учнів “Нової української школи” не зможуть розпочати навчання”, – зазначили в НОА.

Педагоги також звернулися до освітнього відомства із закликом допустити всі представлені на конкурс проєкти підручників до наступного етапу конкурсу та надати можливість виключно вчителям-практикам вибрати якісні підручники.

“Ми переконані, що тільки професіонали, які вчать майбутнє України – наших дітей, можуть вибрати засоби навчання для них, а не 2-3 експерти”, – сказано у зверненні.

Нагадуємо, що нещодавно Ганна Новосад на зустрічі з Міністром зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петером Сійярто наголосила, що «ми закриваємо політичні дискусії щодо мовного питання для шкіл із мовою навчання нацменшин і зосереджуємося на роботі з вчителями та методистами».

Back to top button