Здоров'яПсихологія

Тренування здаються простішими, якщо фокусуватися на цілі

Дослідники з Університету Нью-Йорка з’ясували: коли люди зосереджуються на конкретному об’єкті, наприклад, будівлі, що знаходиться попереду, а не розглядають все, що трапляється на шляху, вони починають йти швидше. Крім того, вправи здаються легшими, а відстань – меншою. Відкриття учених може створити нову мотивацію для занять спортом, пише Psych Central .

У першому експерименті 66 дорослих учасників стояли на відстані 12 метрів від відкритого холодильника, в якому лежали прохолодні напої і лід. Від добровольців було потрібно оцінити відстань до холодильника. Їх в довільному порядку розділили на дві групи. Учасники з першої групи представляли прожектор, що освітлював тільки холодильник. Їм сказали, що для правильної оцінки відстані потрібно дивитися тільки на холодильник і не відволікатися на інші об’єкти. Добровольці з другої групи могли дивитися куди завгодно. Учасникам з першої групи, на відміну від добровольців з другої, здавалося, що холодильник знаходився ближче.

У другому експерименті, 73 учасника повинні були пройти близько 6 метрів з важкими предметами на щиколотках, які додають до їх ваги 15%. Як і в першому експерименті, учасники з першої групи отримали інструкції звузити увагу (їм було запропоновано зосередитися на дорожньому конусі, який відзначав лінію фінішу), а добровольці з другої групи дивилися й на конус, і на оточення. Вчені з’ясували: учасникам з першої групи конус здавався на 28% ближче, ніж добровольцям з другої групи. Крім того, люди, які фокусувалися тільки на конусі, йшли на 23% швидше, а вправа здалася їм простіше.

Шкільне життя