Вища освітаГоловне

ТОП-10 вишів, що нині є лідерами за кількістю поданих заяв від абітурієнтів

Станом на  8 ранку 20 липня подано 1 мільйон 350 тисяч заяв на вступ до вищих навчальних закладів. При цьому документи вже встигли подати 435,6 тисячі абітурієнтів. Про це під час прес-конференції на тему «Вступна кампанія 2016: екватор» розказала перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун.

Наразі для вступу на бакалаврат уже встигли подати свої заяви 171 179 абітурієнтів: 762 тисяч заяв подано в електронному вигляді та 108 тисяч  –  у паперовому. Таким чином, якщо порівнювати з кількістю осіб, які подолали поріг “склав/не склав” за ЗНО з української мови, що обов’язкове для вступу на бакалаврат за усіма спеціальностями, можна говорити, що документи на вступ лишилось подати тільки третині від орієнтовної кількості вступників цього року”, – зазначила Інна Совсун.

Вона наголосила, що ЗНО з української мови – лише орієнтовний показник, адже є пільгові категорії вступників, які не здають ЗНО, а також інші нюанси, проте це дає приблизне розуміння ситуації зі вступом на бакалаврат, що склалася цього року.

Окрім цього вона назвала ТОП-10 вишів, що станом на 20 липня є лідерами за кількістю поданих заяв від абітурієнтів. 

Пальму першості, традиційно, тримають: КНУ ім. Шевченка – подано 44,5 тисячі заяв, на другому місціЛНУ ім. Франка  – 41,3 тисячі заяв, на третьому – НУ “Львівська політехніка” з результатом у 39,7 тисячі  заяв.

Решту місць у “рейтингу” займають НТУУ «Київський політехнічний інститут» – 27 тисяч заяв, КНТЕУ – 23,5 тисячі заяв, НАУ – 23,4 тисячі заяв, ДНУ ім. Олеся Гончара – 22,4 тисячі заяв, ЧНУ ім. Юрія Федьковича – 21,2 тисячі заяв, ХНУ ім. В.Н. Каразіна – 20,2 тисячі заяв, ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” – 19,8 тисячі заяв на вступ від абітурієнтів.

Зараз уже подано достатню кількість заяв на вступ, щоб можна було більш-менш адекватно оцінити конкурсну ситуацію. Саме тому вступники, які подають свої заяви зараз, знаходяться в кращому становищі, ніж ті, хто зробив це в перші дні.

На сайті ВступІнфо (www.vstup.info) кожен абітурієнт може оцінити, скільки людей і з якими балами подають документи до обраних ними вишів, порівняти свої бали з їхніми. Це стратегічно важлива інформація, вона допоможе краще розставити пріоритетність заяв та об’єктивніше оцінити свої шанси отримати бюджетне місце.

Нагадуємо, що термін подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів триватиме до 18 години 27 липня, тому абітурієнти мають час зважити на всі альтернативи та обдумано подати свої документи. Однак ще раз звертаємо увагу абітурієнтів на те, що краще подавати заяви бодай за день до кінцевого терміну.

Інформує МОН України

Back to top button