Перерва

ТОП-10 міст світу, в яких варто побувати в 2015 році

Компанія Lonely Planet, що випускає путівники по всьому світу, опублікувала список міст, в яких потрібно обов’язково побувати в 2015 році:
Вашингтон - Шкільне життя
1. Вашингтон (США)
На першому місці в рейтингу опинився Вашингтон (США). Місцеві музеї вважаються одними з кращих у світі, а оскільки в 2015 році виповнилося 150 років з вбивства Авраама Лінкольна, в них виставили артефакти, так чи інакше пов’язані з 16-м президентом США. Наприклад, тут можна побачити його знаменитий капелюх, а також пістолет, з якого президент був убитий.

2. Ель-Чалтен (Аргентина)
Друге місце зайняло аргентинське містечко Ель-Чалтен, розташоване в тіні гір більше 3 км заввишки. Оточують його льодовики (це друге за розміром скупчення льоду за межами полярних регіонів), а також гірські піки, озера, ліси і водоспади національного парку.

3. Мілан (Італія)

Третє місце дісталося Мілану (Італія). З травня по жовтень тут проходитиме Всесвітня виставка – виставка-ярмарок, що проводиться в різних містах світу з середини XIX століття. Головною темою стане їжа, але нею справа не обмежиться.

4. Церматт (Швейцарія)
На четвертому місці в рейтингу стоїть село швейцарський курорт Церматт, що привертає альпіністів і лижників з усього світу. У 2015 році він відзначає 150 років з моменту першого сходження на 4 478-метровий Маттерхорн групою альпіністів під керівництвом Едуарда Уімпера в 1865 році.

5. Валетта (Мальта)
Замикає п’ятірку Валетта (Мальта), середньовічна краса якої користується великою популярністю у туристів. Цього року місто святкує 450-річчя Великої облоги, а головне свято відбудеться 8 вересня – в День перемоги.

6. Пловдів (Болгарія)
Шосте місце дісталося болгарському Пловдіву, одному з найкрасивіших старих міст Європи, повного історичних артефактів. Останні 15 років місто активно відновлювали і організовували музеї в будівлях, закинутих у комуністичні часи. Тепер нарешті роботи завершені.

7. Солсбері (Великобританія)
За Пловдівом слідує британське місто Солсбері. Тут вже відсвяткували 800-річчя головного скарбу міста: Великої хартії вільностей. Краща збережена копія документа знаходиться в головному соборі міста.

8. Відень (Австрія)
На восьмому місці – Відень, що святкує 150-річчя знаменитої вулиці Рінгштрассе, що оперізує стару частину міста. Вулиця була побудована за наказом імператора Франца Йосифа в 1865 році на місці старих міських стін.

9. Ченнай (Індія)

На дев’ятому місці в рейтингу опинився Чинний (Індія), знаменитий своїми дравідійськими храмами, цікавими музеями, будівлями часів британської колонізації, трикілометровим пляжем і другий за розміром в Індії кіноіндустрією. Досі не багато з туристів жалували місто своєю увагою, проте відкриття нового метрополітену, який значно полегшить пересування по ньому, на думку місцевої влади, повинно все змінити.

10. Торонто (Канада)
І нарешті, останнє місце в десятці кращих міст дісталося канадському місті Торонто. Тут провели Панамериканські ігри – міжнародні спортивні змагання, що проводяться раз на чотири роки, починаючи з 1951 року.

Back to top button