Головне

Точне вимірювання температури доручать градуснику-«татуюванню»

Точне вимірювання температури доручать градуснику-«татуюванню»
Точне вимірювання температури доручать градуснику-«татуюванню»
Група вчених із США, Китаю і Сінгапуру розробила електронний термометр для постійного носіння на шкірі. Розробники описали пристрій на сторінках журналу Nature Materials.

Термометр являє собою тонку плівку з датчиками золотого кольору, розміром приблизно з поштову марку. Плівка кріпиться до шкіри за допомогою спеціального клею, розчиняється у воді.

На тілі людини пристрій нагадує «татуювання зі штрихкодом». Творці термометра стверджують, що “татуювання” не з’їжджає зі свого місця, навіть будучи нанесеною на рухливу ділянку шкіри.

Переваги розробки – здатність вимірювати температуру постійно (протягом усього дня) і з високим ступенем точності. Термометр реагує на коливання температури від 0,02 градуса Цельсія.

Крім безпосереднього вимірювання температури, градусник можна використовувати для спостереження за реакцією кровоносних судин людини на зовнішнє середовище.

Пристрій є прототипом; його нинішня версія вимагає наявності зовнішнього джерела живлення. Розробники розглядають можливість вбудувати в наступну версію термометра сонячну батарею.

Термометри у вигляді пластиру для тривалого носіння на шкірі вже випускаються серійно, проте їх відрізняє не така висока точність – зазвичай 0,1-0,2 градуси.

Back to top button