ГоловнеУчительська

Створять єдину платформу електронних версій підручників для вільного доступу

Учора міністр освіти і науки України Сергій Квіт провів зустріч із членами Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів України, представниками Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, Громадської ради при МОН, експертами ІТ-технологій щодо ефективного функціонування електронного депозитарію підручників на офіційному сайті МОН.

Зустріч із представниками видавництв проводилася за ініціативи Міністерства та Асоціації «Інноваційний розвиток України».
Під час зустрічі міністр освіти і науки наголосив на важливості вільного доступу учнів та їхніх батьків до електронних версій підручників. Сергій Квіт зазначив, що сьогодні, за складних фінансових умов, коли з тих або інших причин діти не мають підручників, Міністерство за добровільною згодою видавництв, які виконують державне замовлення, пропонує створити єдину платформу електронних версій підручників і надати учням можливість скористатися ними. «Держава протягом років вкладала кошти в підручники. Зараз є нагальна потреба надання вільного доступу до електронних версій цих підручників», – наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

Міністр зазначив, що сьогодні з огляду на фінансовий стан видавничої справи, цей проект не має на меті заважати видавництвам продавати книжки та вручатися в ринок, а, навпаки, надасть можливість у майбутньому розвивати електронну книжку та сприятиме просуванню видавничих компаній. Тому, за словами міністра, під час створення електронного депозитарію мають бути враховані можливості та інтереси всіх сторін, зокрема видавництв, авторів, учнів і батьків.

У свою чергу, представники видавництв порушили питання авторських прав на використання електронних версій підручників та варіанти форматів їх розміщення на сайті. На думку експертів, підручники можуть бути розміщені на одній платформі в PDF-форматі, з можливістю веб-доступу в html-форматі та як альтернативний додаток на комп’ютері учня. Учасники зустрічі погодилися з тим, що доступ до підручників має бути простим та зручним у користуванні.

Нагадаємо, що на сайті МОН уже розміщено посилання на електронний репозитарій підручників, розроблений Центром освітніх комунікацій. На сьогодні в онлайн-доступі розміщені не всі електронні версії підручників. На репозитарії вже завантажено підручники для 1-х, 2-х, 3-х, 4-х і 6-х класів. Заплановано, що саме цей портал буде платформою для проведення конкурсу з відбору підручників для 4-х і 7-х класів. Та, на думку користувачів, досить часто виникають проблеми з завантаженням текстів підручників і складністю реєстрації на порталі. Завдяки зусиллям учасників зустрічі електронний депозитарій підручників удосконалюватиметься, а українські школярі отримають зручний доступ до електронних версій підручників.

Back to top button