Освіта і право

Вчительку судили за цькування школяра

У Коростені міськрайонний суд розглядав справу про булінг педагога відносно учня та визнав вину вчителя.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Коростенського міськрайонного суду Житомирської області.

Зазначено, що судом було встановлено факт булінгу, тобто дії психологічного насильства з боку вчителя відносно неповнолітньої особи, в результаті чого була завдана шкода психічному здоров’ю потерпілого.

«Рішення суду базувалось на поясненні свідків, директора школи, неповнолітнього потерпілого, його матері, шкільного психолога та письмових доказах, наданих учасниками та дослідженими в судовому засіданні, які підтвердили вчинення педагогом психологічного насильства відносно неповнолітньої особи», – йдеться у повідомленні.

Вчительку було визнано винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У Єдиному реєстрі судових рішень 9 жовтня 2019 року була опублікована постанова Коростенського міськрайонного суду Житомирської області щодо цього адмінправопорушення.

Зазначено, що суд встановив, що в період часу із 12 березня 2019 року до 30 травня 2019 року на території Грозинської гімназії вчитель «висловлювала образливі чутки, маніпуляції, словесно зачіпала неповнолітнього», 2005 року народження.

У постанові йдеться, що педагог «в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173-4 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не визнала та пояснила, що дійсно працює протягом 28 років вчителем зарубіжної літератури та російської мови у Грозинській гімназії. 12 березня 2019 року під час проведення уроку зарубіжної літератури учень 8-го класу цієї гімназії ОСОБА_7 віднісся, на її думку, до її здібностей скептично, сказавши, що «на її уроці можна заснути». Вважає, що вона вчитель з великим досвідом, тому поведінка учня її образила. (…) Відмітила, що, можливо, при розмові була схвильована та накричала на підлітка, але наміру принизити його у неї не було, проте ОСОБА_9 сприйняв таку поведінку, як булінг, а вона хотіла, щоб він зрозумів свою нечемну поведінку. Щодо образливого на адресу Миколи слова «воно», пояснила, що мала на увазі «дитя – воно».

Нагадаємо, що Уряд планує зменшити видатки на соціальний захист, охорону здоров’я та освіту.

Back to top button