Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Розвиток української промисловості (9 клас. Історія України)

Мета: охарактеризувати економічне становище українських земель у складі Російської імперії в другій половині ХІХ ст. у пореформений період; розвивати в учнів уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки під час аналізу історичних подій, працювати з історичними джерелами, зіставляти різні погляди на одну проблему й висловлювати свою точку зору, аналізувати матеріал, робити висновки; сприяти патріотичному та правовому вихованню учнів.
Обладнання: підручник «Історія України» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: засвоєння нових знань
Основні поняття: модернізація, політика протекціонізму, відробіткова та ринкова системи ведення сільського господарства, промислові центри, ринкові відносини, індустріалізація.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• хронологічно співвідносити модернізаційні процеси в українських землях з аналогічними процесами в європейських країнах;
• на основі карти описувати й характеризувати модернізаційні процеси в українських землях;
• на основі аналізу різних джерел інформації: описувати явища й наводити дані щодо соціальних та економічних зрушень в українських землях у пореформений період, визначати основні тенденції модернізації українського суспільства у другій половині XIX ст.;
• доводити закономірність процесів модернізації у розвитку українських земель даного періоду.

Завантажити: Тема: Розвиток української промисловості (9 клас. Історія України) (Розмір: 18.2 KB, Завантажень: 2242)
  
Back to top button