ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Підготовка до ЗНО: чого чекати абітурієнтам та викладачам?

Підготовка до ЗНО: чого чекати  абітурієнтам та викладачам?
Підготовка до ЗНО: чого чекати абітурієнтам та викладачам?
16 травня 2013 року об 11.00 директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева взяла участь у прес-конференції на запрошення інформаційно-аналітичного агентства «Главком».

У ході проведення прес-конференції Ірина Павлівна розповіла журналістам, яким чином організовано цьогорічне тестування.

На сьогодні для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєстровано майже 322,5 тисяч осіб, з них близько 25 % – випускники минулих років.

Директор Українського центру зазначила, що, на відміну від минулого року, на 2 місці серед обраних абітурієнтами предметів – математика (у минулому році на 2 місці була історія України), її обрали 61,2% зареєстрованих, тоді як скласти тести з історії України цьогоріч виявили бажання 60,6 % майбутніх вступників.

Абітурієнти мають можливість складати тести російською, угорською, румунською, молдовською, польською, кримськотатарською мовами за власним вибором. Загальна кількість абітурієнтів, які виявили бажання складати тести однією з цих мов, становить близько 18 %, переважна більшість з яких –російською мовою.

При цьому Ірина Павлівна наголосила, що абітурієнти радше воліють складати тести мовами перекладу з природничо- математичних навчальних предметів, аніж з гуманітарних.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 3 червня тестуванням з хімії та завершиться 27 червня тестуванням зі світової літератури. У зв’язку зі щорічним збільшенням кількості навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє незалежне оцінювання, графік його проведення є досить щільним. Зокрема, зовнішнє незалежне оцінювання з трьох предметів – іноземні мови (08.06), географія (15.06) та фізика (22.06) – буде проведено в суботу. Тестування з української мови і літератури, історії України та математики відбудеться у 2 сесії. Абітурієнти, які з поважних причин, визначених Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році, не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, можуть протягом 5 робочих днів, включаючи день проведення тестування, подати до відповідного регіонального центру заяву із проханням надати їм можливість скласти тест під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання, долучивши до заяви документи на підтвердження наявності таких поважних причин.

Додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання буде проведено з 4 до 11 липня 2013 року.

На пунктах тестування буде підвищено контроль щодо недопущення порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання. За прогнозними даними кількість металошукачів на пунктах тестування значно збільшиться у порівнянні з минулим роком з 30 до 70 %.

Ірина Зайцева нагадала, що протягом часу, відведеного для виконання тесту,абітурієнт не повинен мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв обробки та зчитування інформації, незалежно від того, використовує їх абітурієнт чи вони
вимкнені.

Директор Українського центру також порекомендувала заздалегідь дізнатися про маршрути проїзду до пунктів тестування. Адреси та карти розташування пунктів тестування розміщено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Для допуску в пункт тестування абітурієнт повинен мати при собі документи, які необхідно пред’явити на вході:
– оригінал документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання;
– Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2013 року;
– запрошення-перепустку для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.

У разі непред’явлення одного із зазначених вище документів абітурієнт не допускається до пункту тестування.

До 5 липня 2013 року буде оголошено результати учасників основної сесії зовнішнього оцінювання, до 16 липня – результати абітурієнтів, які брали участь у додатковій сесії.

Упереджуючи запитання представників засобів масової інформації, Ірина Павлівна повідомила, що у поточному році для фінансування зовнішнього незалежного оцінювання передбачено 98,4 млн. грн., що на 4 млн. менше, ніж у 2012 році.

На сьогодні дефіцит бюджетних коштів для забезпечення нагальних поточних потреб становить 14,5 млн., з яких 6,8 млн. – для оплати праці з нарахуваннями залученим для проведення ЗНО працівникам.

Усі необхідні документи для вирішення цього питання надіслані на адреси Верховної Ради України та Міністерства фінансів України.

Джерело: УЦОЯО

Back to top button