Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Ганна Новосад: про ЗНО і британський досвід

Ганна Новосад розповіла про своє бачення вирішення проблеми ЗНО у 2020 році, про це вона повідомила на своїй сторінці Facebook.

Пряма мова:

“Поряд з облаштуванням дистанційного навчання не менш важливим і нагальним є питання, як проводитимуться сесії ЗНО та вступна кампанія 2020. Нагадаю, 24 березня УЦОЯО завершує реєстрацію на ЗНО 2020, а вже 4 квітня, за нинішнім планом, має відбутись перше пробне тестування. Як на мене, то про 4 квітня і думати не варто, адже ми і досі не знаєм (і чи будем знати?), яка у нас справжня ситуація з масштабом епідемії. До 4 квітня усе, мабуть, лише набере обертів, але точно не скінчиться, на жаль. Але це лише моя думка.

Проте, безперечно, більш важливо, чи і як проводитиметься основне ЗНО. Уряду необхідно буде визначитись з непростим питанням. Адже щоб провести ЗНО потрібно буде зняти ряд заборон, які існують зараз, зокрема на перевезення між областями та кількість людей в приміщенні. Переконана, Міносвіти прийме виважене рішення, хоч і в умовах повної невизначеності. Хоча часу дуже обмаль.

До слова, британське Міносвіти ще 20 березня повідомило про скасування цього літа усіх іспитів для отримання шкільного атестату – General Certificate of Secondary Education. Повідомлення на сайті Міністерства каже, що цього року, навіть у випадку зменшення масштабу епідемії коронавірусу, іспити не відбуватимуться. Натомість учням буде вирахувана така собі очікувана оцінка, яку б вони потенційно отримали на іспитах з предметів. Така оцінка, зокрема, вираховуватиметься на основі поточних оцінювань, пробних іспитів, оцінки вчителів та загалом попередніх освітніх результатів. Методику обрахування оцінок має сформувати Ofqual – аналог нашого УЦОЯО. Цікаво буде почитати, коли з’явиться цей документ. Хоча навряд Україна зможе скопіювати такий підхід, бо це точно не замінить ЗНО.

Учням та ученицям, котрі все ж не будуть згодні з оцінками, надасться можливість скласти іспити у 2021 році, або ж “as soon as is reasonably possible” (але не цього літа).

Такий підхід вже погоджений з британськими університетами. Universities UK опублікували відповідне відкрите звернення до цьогорічних абітурієнтів. https://www.universitiesuk.ac.uk/…/Update-from-UCAS-and-Uni…

П.С. цього тижня очікується чергове позачергове засідання Верховної Ради. Було б непогано, якби поряд з іншими важливими рішеннями, народні депутати визначились та призначили нову керівницю чи нового керівника Міністерства освіти і науки України. Щиро переконана, що сфера, яка охоплює таку кількість людей в країні, має мати очільника і команду, котрі нестимуть за неї відповідальність.”

Нагадаємо, як організувати навчання дитини під час карантину (10 порад батькам).

Back to top button