Конспекти уроків історії України 8 класУсі уроки історії

Тема: Політичне життя в Україні 1656-1657 рр. (8 клас. Історія України)

Мета: розповідати про перебіг воєнних дій у 1654—1655 рр.; пояснювати, як і чому відбулася зміна зовнішньополітичної орієнтації Б. Хмельницького; характеризувати дії українського війська в Польщі в 1657 р.; давати оцінку Б. Хмельницькому як людині, політику й полководцю; удосконалювати набуті вміння і навички; виховувати почуття поваги до історичного минулого Батьківщини.
Обладнання: підручник «Історія України. 8 клас» В.С. Власов, 2008 рік, видавництво «Генеза»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 8 клас»
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Основні терміни та поняття: Віленське перемир’я
Основні дати:
1656 р., жовтень – укладення союзу з трансільванським князем Дьордем II Ракоці проти Польщі
1656 р., 24 жовтня – підписання між Московською державою i Річчю Посполитою перемир’я у Вільно.
1656 р., листопад – укладення антипольського союзу між шведським королівством i трансільванським князівством.
1656 – 1658 pp. – московсько-шведська війна.
1657 р., січень-липень – воєнні дії війська трансільванського князя Дьордя II Ракоці та козацьких полків на чолі з Антоніном Ждановичем проти Peчі Посполитої.
1657 р., 27 липня – смерть гетьмана Богдана Хмельницького.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• характеризувати основні воєнно-політичні події Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої у 1656–1657 рр. і давати їм історичну оцінку;
• визначити місце Б. Хмельницького в історії України, дати йому характеристику як видатному українському політику, дипломату і полководцю;
• працювати з історичними джерелами і на їх основі робити висновки та узагальнення, давати оцінку історичним подіям і висловлювати свою точку зору щодо них, складати розгорнуту характеристику історичному діячу, визначати його місце і роль в історії України.

Завантажити: Тема: Політичне життя в Україні 1656-1657 рр. (8 клас. Історія України) (Розмір: 22.4 KB, Завантажень: 944)
Back to top button