Конспекти уроків історії України 9 класУсі уроки історії

Тема: Початок громадівського руху в Наддніпрянщині. (9 клас. Історія України)

Мета: охарактеризувати особливості суспільно-політичного та національно-визвольного рухів у Наддніпрянській Україні в середині ХІХ ст; розвивати в учнів уміння аналізувати й систематизувати матеріал, виділяти головне і другорядне, робити висновки та узагальнення, удосконалювати навички роботи з історичними джерелами; на прикладах діяльності громадівських організацій виховувати в учнів патріотичні почуття.
Обладнання: підручник «Історія України. 9 клас» О.К. Струкевич, 2009 рік, видавництво «Грамота»; ілюстрації до теми (додаток); атлас «Історія України. 9 клас»
Тип уроку: комбінований.
Терміни та поняття: контрреформи, громади, Валуєвський циркуляр, журнал «Основа», хлопомани.
Очікувані результати
Після цього уроку учні зможуть:
• визначати хронологічні межі етапів громадівського руху;
• синхронізувати прояви суспільно-політичного та національно-визвольного руху в різних регіонах України та європейських країнах;
• простежувати зв’язок між процесами модернізації суспільства та піднесенням національно-визвольного руху;
• на основі аналізу різних джерел інформації визначати й характеризувати основні причини, прояви, форми та наслідки суспільно-політичного і національно-визвольного руху в українських землях під владою Російської імперії.

Завантажити: Тема: Початок громадівського руху в Наддніпрянщині. (9 клас. Історія України) (Розмір: 14.3 KB, Завантажень: 2302)
Back to top button