Головне

Векторні відеоформати можуть витіснити растрове відео вже через кілька років

Векторні відеоформати можуть витіснити растрове відео вже через кілька років
Векторні відеоформати можуть витіснити растрове відео вже через кілька років
Більшість речей, які ми бачимо навколо себе, мають якусь форму. А форми, точніше поверхні, які формують ці форми, можна представити у вигляді набору пікселів або наборів ліній, прямих або кривих. Перший варіант якраз використовується в більшості форматів цифрових зображень, але другий варіант володіє декількома незаперечними перевагами перед першим. І ці переваги настільки вагомі, що новий відеокодек, що використовує векторний формат зберігання зображень, може повністю витіснити растрові формати вже через кілька років.

Легкий спосіб пояснити різницю між растровим і векторним форматами полягає в створенні зображення однієї простої прямої лінії. У разі растрового формату потрібно описати набір пікселів, що лежать один за іншим на цій лінії і намалювати ці пікселі один за іншим. Для опису лінії, довжина якої вдвічі більше початкової лінії, потрібно рівно в два рази більшу кількість збережених даних. У разі використання векторів опис лінії стає зовсім простою річчю, достатньо лише вказати рівняння лінії, яка має всього два коефіцієнти і задати координати її початку і кінця. При цьому, кількість даних абсолютно не залежить від довжини самої лінії.

Крім економії кількості даних, використовуваних для зберігання однієї секунди відеозображення, векторний формат дозволить реалізовувати безліч цікавих ефектів, таких як збільшення розмірів зображення абсолютно без втрати якості останнього.

Векторні алгоритми кодування зображень використовуються в основному для зберігання статичних зображень і для створення рухомої flash-анімації, яка досить широко поширена в Інтернеті. Але для зберігання відеозображень в традиційному для нас розумінні векторні формати ще не використовувалися. Але незабаром це може змінитися завдяки роботі дослідників з університету База (University of Bath), які разом зі своїми колегами з інших установ розробили новий відеокодек, який в якості вихідних даних бере будь-який відео високого дозволу і перетворює його у векторний формат. У результаті виходить векторний відеофайл, який має високий ступінь стиснення, що забезпечує відтворення відео без втрати якості.

Проблема з перетворенням растрових зображень у векторні полягала в необхідності кодування зміни кольору, крім кодування власне ліній і форм, з яких складається зображення. Але деякі інноваційні рішення дозволили дослідникам успішно подолати всі проблеми, а результат, новий відеокодек, являє собою “величезний прорив, який може повністю змінити способи і технології, використовувані при створенні візуальних медіа-матеріалів”.

За прогнозами дослідників, революція в області векторних форматів відео станеться через п’ять років. Коли звучить термін “п’ять років”, це означає, що люди, що використовують цей термін, не упевнені повністю в термінах, які вони намагаються озвучити і не мають ні найменшого поняття, коли насправді станеться подія, про яку йде мова.

Але, в будь-якому випадку новий відеокодек вже існує. А чи отримає широке поширення новий векторний формат зберігання відео, показати може тільки час.

Back to top button