Головне

Табір-експедиція “Пам’ять предків – основа майбутнього 2014”

Церква Св. Архистратига Михаїла (1745) в селі Ужок Великоберезнянського району Закарпаття
Церква Св. Архистратига Михаїла (1745) в селі Ужок Великоберезнянського району Закарпаття

На Львівщині проходить щорічний міжнародний пошуковий та освітній табір-експедиція «Пам’ять предків – основа майбутнього 2014». Табір, який розпочався 11 серпня й триватиме до 24 серпня, традиційно складатиметься з реставраційної та мандрівної частини. Цьогорічний формат експедиції дещо різнитиметься від попередніх років. Перший тиждень табору відбудеться на території українських етнічних земель, які отримали науково-публіцистичну назву Закерзоння (нині це територія Польщі), де викладачі спільно зі студентами кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка» проведуть роботи на кількох українських цвинтарях у польському-українському прикордонні. За цей час буде завершено працю з інвентаризації та паспортизації надгробків, проведено завершальні роботи з реставрації окремих цвинтарних об’єктів.

Після таборової частини пластуни вирушать у мандрівку етнічними українськими територіями. Цього року буде розширено географію і відкрито нові етнографічні зони. Крім вже традиційних етнічних українських територій Польщі, молодь матиме можливість познайомитись з історією та культурою українців-автохтонів Словаччини, а також вперше відвідати Мармарощину та Південну Буковину – етнічні українські землі в північно-східній частині Румунії.

У рамках мандрівки заплановано відвідати Музей української культури та скансен у Свиднику (Словаччина), зустріч із дослідником лемківської культури професором Миколою Мушинкою у Пряшеві (Словаччина), знайомство з дерев’яними церквами Закарпаття, зустріч з українською громадою у Сигеті (Румунія), знайомство з українською культурою та сакральною архітектурою Мармарощини та Південної Буковини (Румунія).

Щорічний міжнародний пошуковий і освітній табір-експедиція «Пам’ять предків – основа майбутнього 2014» організовує Львівська округа Пласту НСО України за підтримки Управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації.

За матеріалами: Управління молоді та спорту ЛОДА

Back to top button