Здоров'яФізіологія

Сидячий спосіб життя провокує розвиток небезпечної хвороби печінки

Якщо ви змушені постійно сидіти на роботі або любите малорухливий відпочинок, знайте: у вас підвищений ризик ожиріння, діабету, хвороб серця, а ще й неалкогольної жирової хвороби печінки, попереджають експерти з Південної Кореї.

Як показало дослідження більш 139000 чоловік, коли людина сиділа у день мінімум 10:00, вона мала на 9% підвищений ризик хвороби печінки в порівнянні з людиною, що сиділи менш 5:00 в день. Рівень фізичної активності також впливав на ризик неалкогольної жирової хвороби печінки. Фізично активні люди на 20% рідше стикалися із захворюванням печінки. Не дуже зрозуміло, правда, яким саме чином сидячий спосіб життя провокував небезпечну недугу.

Відзначимо, що в рамках дослідження вивчалися в цілому здорові люди. І регулярна фізична активність їх не рятувала від негативних наслідків тривалих періодів сидіння на одному місці. Отже, рекомендується одночасно скорочувати відсоток малорухомих занять протягом дня і при цьому збільшувати фізичну активність. Фахівці підкреслюють, що тіло людини створене для руху. Сидячий спосіб життя руйнівний. Вчені радять: за день має бути зроблено 10000 кроків.

Шкільне життя