Батькам

Сучасні батьки шкодять дітям, втручаючись в ігри

Сучасні батьки шкодять дітям, втручаючись в ігри
Сучасні батьки шкодять дітям, втручаючись в ігри
Дослідники з Кембриджського університету заявили, що сучасні батьки шкодять дітям, постійно втручаючись у їхні ігри і контролюючи кожен крок дитини. В результаті їх діти позбавляються життєво важливих навичок.

Найбільше страждають діти, чиї батьки схильні до гіперконтролю та надмірної опіки. У результаті постійного регламентування дитячих ігор дорослими такі діти виростають без необхідних в житті навичок і умінь – вони позбавлені схильності до прояву ініціативи, побоюються будь-яких ризиків і постійно чекають вказівок з приводу своїх дій. Це означає, що в дорослому житті у таких дітей з високою часткою ймовірності будуть відсутні такі життєво важливі навички, як винахідливість, незалежність, здатність самостійно приймати рішення, а також нести за нього відповідальність.

Вчені застерігають батьків від надмірної опіки дитячих ігор і контролю над часом, який дитина проводить поза домом і школи. У ході дослідження вчені порівняли ділові якості та навички двох груп дітей.

Діти, що увійшли в першу експериментальну групу, проживали з раннього дитинства в міських умовах, гуляли тільки на спеціально обладнаних дитячих майданчиках і переважно під наглядом дорослих. Діти з другої групи все дитинство провели в селах, гуляли самостійно без обмеження територій прогулянок.

У віці 10-12 років дослідники провели тестування обох груп дітей. Виявилося, що за такими показниками, як ініціативність, винахідливість, відповідальність і схильність до нетрадиційних рішень ті діти, яких у дитинстві не обмежували зайвим наглядом, у кілька разів випереджають тих дітей, ігри яких регламентували дорослі.

  
Back to top button