Здоров'я

Стреси стимулюють позитивні звички

Стреси стимулюють позитивні звички
Стреси стимулюють позитивні звички
Нове дослідження американських учених показало, що в стресових ситуаціях людина керується в основному звичками, при цьому не лише шкідливими, але і корисними.

Серія експериментів під керівництвом професора Венді Вуд з Університету Південної Каліфорнії (США) продемонструвала, що різні типи стресу призводять до посилення всіх без виключення звичок, а не лише тих, які заподіюють шкоду здоров’ю.

У стресових ситуаціях, як показало дослідження, спостерігається зниження сили волі. Людський мозок влаштований таким чином, що сильний стрес відключає ті відділи мозку, які відповідають за довгострокове планування і зважений аналіз, пояснює автор публікації.

Учені пояснюють це тим, що в смертельно небезпечних ситуаціях в цих функціях немає жодної необхідності. Замість цього в дію вступають “примітивніші” ділянки мозку, що виконують автоматичні дії.

При цьому автоматичною може стати будь-яка багато разів повторена процедура, від їзди на велосипеді до поїдання картоплі фрі. “Коли ви дуже втомилися, щоб приймати рішення, ви робите те ж, що зазвичай, незалежно від того, які у вас звички”, – коментує професор Вуд.

В ході експериментів з’ясувалося, що будь-які форми стресу і низька сила волі однаково збільшують прихильність як до корисних, так і до шкідливих звичок.

На думку професора Вуда, причина того, що люди схильні пов’язувати стрес з негативними звичками, криється в особливостях людської уваги: “Ми просто не помічаємо повернення до хороших звичок – вони допомагають нам досягти цілей і не становлять жодних проблем”, – вважає учений. Іншими словами, шкідливі звички здаються очевиднішими, бо заважають досягати поставлених цілей.

“Регулярні заняття спортом, правильне харчування, хороший сон, відмова від куріння – все це повинно стати несвідомою, автоматичною частиною вашого життя”, – закликає професор.

Back to top button