Здоров'яПсихологія

Стрес знижує рівень самоконтролю у людей, що сидять на дієті

Він змушує їх відмовитися від здорового харчування. Згідно з даними нового дослідження, проведеного фахівцями з Університету Цюріха, в стресовій ситуації люди воліють заспокоювати себе нездоровою їжею, а не корисними фруктами, розповідає The Daily Mail .

Учасники дослідження, що стежили за своєю вагою, на три хвилини занурювали руки в крижану воду. Потім їм пропонували перекусити. Добровольці повинні були вибрати між шкідливою їжею (наприклад, пончиком) і корисними продуктами (наприклад, броколі). Вчені радили учасникам з’їсти корисний продукт. Тим не менш, 29 осіб, які перенесли стрес, воліли смачну їжу здоровій.

Також сканування мозку цих добровольців показало, що у них знизилася активність в зонах, пов’язаних з самоконтролем. Так, навіть помірний рівень стресу впливає на здатність до самоконтролю. Вчені додають: гризуни і люди часто намагаються впоратися зі стресом за допомогою винагороди. Крім того, при стресі ми в основному думаємо не про майбутнє, а про те, що відбувається тут і зараз.

Шкільне життя

  
Back to top button