Здоров'яПсихологіяСоціальне здоров'я

Стрес на роботі може виробляти такий же ефект, що і пасивне куріння

Як зазначає The Daily Mail, небезпечне відчуття психологічної небезпеки і довгий робочий день – підвищують ризик розвитку захворювань і навіть ранньої смерті. Гарвардський університет проаналізував дослідження, що стосувалися стресу на роботі.

Вчені враховували такі чинники: чи працювала людина, як довго тривав її робочий день, чи була робота позмінної, наскільки робота заважала особистому життю. Також цікавили питання соцпідтримки і соціальних можливостей, рівень чесності на роботі, наскільки людина контролювала свою роботу, які були вимоги, доступність медичної страховки.

У дослідження включалися чинники на зразок того, як людина оцінювала своє здоров’я, фізичний і психічний стан. Виявилося, безробіття, нездатність контролювати робочий процес, відсутність страховки частіше приводили до ранньої смерті, ніж пасивне куріння.

Довгі робочі будні, робота, яка вступає в конфлікт з особистим життям, підвищували ризик ранньої смерті на 20%. Відсутність страховки, почуття, що колеги поводяться нечесно, великі вимоги підвищували ризик захворювань більше, ніж пасивне куріння. Наприклад, нечесна обстановка підвищувала ризик на 50%. Позмінна робота чи безробіття теж були небезпечні.

Шкільне життя

Back to top button