Здоров'яФізіологія

Стрес може стати причиною раку

Американські вчені виявили зв’язок між стресом і розвитком онкозахворювань . Вчені з університету Огайо провели ряд досліджень і з’ясували: стрес, який послаблює захисні сили організму, запускає процес розвитку і поширення пухлини.

За звичайних умов, коли імунна система організму працює без збоїв, «головний винищувач» ракових клітин ген ATF3 справно виконує свою роботу, позбавляючись від непроханих гостей. Але якщо людина відчуває стрес, то, як не дивно, той же ген-помічник стає головним ворогом здоров’я – з його допомогою ракові клітини не тільки не вмирають, але починають активно поширюватися в організмі, вражаючи інші органи і тканини організму.

Імунна система в цьому випадку не протистоїть ситуації, що склалася, вона не розуміє що відбувається, працює хаотично і дає раковим клітинам можливість метастазувати в різні куточки тіла. «На жаль, нам не вдалося до кінця зрозуміти точний механізм цього явища. Однак навіть наявна інформація стане основою і допоможе розробити засіб, який став би своєрідною профілактикою розвитку стресів і, як наслідок, злоякісних пухлин. Особливо такий препарат необхідний людям, схильним до злоякісних хвороб», – говорять учені.

Якщо організм людини знаходиться в оптимальному стані, коли в здоровому тілі, як кажуть, здоровий дух, то потрібно намагатися уникати стресових ситуацій і дотримуватися здорового раціону. Поки вчені не придумали більш ефективного методу профілактики.

  
Back to top button