Здоров'яПсихологія

Страшні сни у дитини – ознака того, що її ображають в школі!

Діти, над якими знущаються їхні ровесники, отримують серйозну психологічну травму, яка може привести до тривожних розладів, депресії і навіть спроби самогубства. Однак вченим вдалося знайти спосіб розпізнавати ці прояви на ранній стадії, коли їх можна досить легко запобігти.

Згідно з даними, представленим на конференції товариства педіатрів у Ванкувері, існує спосіб виявлення тих дітей, які зазнають насильства з боку однолітків, до того, як у них виникнуть серйозні психологічні проблеми. Вчені з Університету Вервіка в Англії з’ясували, що нічні кошмари і раптові пробудження частіше зустрічаються у 12-річних дітей, над якими знущалися у віці 8-10 років.

«Нічні кошмари – досить поширене явище в дитячому віці, а раптові нічні пробудження спостерігаються приблизно у 10% дітей», – розповідає Сюзет Лері з Університету Варвік. «Однак якщо вони виникають часто або протягом тривалого часу, це говорить про те, що дитина піддається насильству з боку однолітків. Такі порушення сну свідчать про емоційний стрес».

У дослідженні взяли участь 6438 дітей. Вони були опитані у віці 8 і 10 років на предмет їх відносин з ровесниками, а в 12-річному віці були обстежені для виявлення порушень сну, нічних кошмарів і лунатизму. Результати експерименту показали, що в 12 років у 1555 дітей (24,2%) були нічні кошмари, у 598 (9.3%) спостерігалися раптові нічні пробудження, а у 814 (12.6%) було виявлено лунатизм.

Потім були виключені всі сторонні чинники, такі як психічні розлади, різні залежності, домашнє насильство і деякі інші. Виявилося, що діти, які були жертвами насильства у віці 8-10 років, значно частіше мали порушення сну (нічні кошмари, раптові пробудження, лунатизм) в 12 років. У той же час ризик розвитку розладів сну не підвищувався у тих, хто сам знущався над іншими дітьми.

«Наша робота показала, що знущання з боку однолітків – це серйозна психологічна травма, причина високого ризику розвитку порушень сну, таких як, наприклад, нічні кошмари», – пояснює доктор Волькен, професор психології з Університету Варвік. «Батьки повинні розуміти, що такі проблеми зі сном можуть бути пов’язані з тим, що їхню дитину регулярно ображають; в цьому випадку вони зможуть поговорити про це з дитиною і спробувати знайти вихід з ситуації, що склалася».

Так що обов’язково звертайте увагу на сон вашої дитини, адже його нічні кошмари можуть бути викликані не тільки переглядом фільму жахів, а й серйозними емоційними проблемами.

Шкільне життя

Back to top button