ГоловнеУчительська

Старт конкурсу підручників на основі електронного репозитарію заплановано на 15 грудня

28 листопада в Міністерстві освіти і науки України за участю заступника Міністра освіти і науки Павла Полянського відбулася нарада, під час якої спільно з президентом Асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів України Олександром Афоніним, експертами, було детально обговорено умови і терміни проведення нового Конкурсу підручників для 4 та 7 класів, що проходитиме на основі електронного репозитарію.

Павло Полянський наголосив, що вибір вчителя і прозорість – є головними принципами нового конкурсу. Тому кожен етап конкурсного відбору підручників, висновки експертів та конкурсної комісії будуть публічно висвітлені в засобах масової інформації, мережі Інтернет і, зокрема, соцмережах. Разом із тим, до конкурсної комісії неодмінно входитимуть представники громадських організацій і журналістів, а склад експертів обиратимуть шляхом «сліпого» жеребкування в режимі онлайн-трансляції, під час якого зможуть бути присутні як ЗМІ, так і громадськість.

Також учасниками наради були погоджені основні дати проведення конкурсу. Він проходитиме у 2 етапи. Перший етап розпочнеться 15 грудня 2014 року і завершиться наприкінці лютого 2015 року. У цей період автори повинні надіслати рукописи своїх підручників для 4 і 7 класів (до 19 січня 2015 року включно), а експерти – надати свої висновки щодо кожного рукопису (до кінця лютого 2015 року). Ті рукописи, що пройдуть експертизу, будуть висвітлені на репозитарії та братимуть участь у другому етапі конкурсу – відбір учителями.

ІІ етап триватиме з 2 до 20 березня 2015 року. Упродовж цього періоду вчителі повинні ознайомитися на електронному репозитарії з електронним версіями підручників та обрати один із них. Паралельно школи надсилатимуть копію свого замовлення підручників у паперовому вигляді з підписом керівника та печаткою навчального закладу. Фінальні результати по всій країні будуть оприлюднені через кілька днів після завершення конкурсу.

Участь у конкурсі братиме близько 18 000 шкіл. Кожна школа має чітко дотримуватися визначених термінів – вчасно реєструватися на репозитарії і вчасно обирати підручники. Адже лише зробивши замовлення у визначений період, вчителі зможуть отримати нові підручники. Реєстрація шкіл для участі в конкурсі буде можливою на репозитарії вже у січні 2015 року.

Учасники наради зауважили, що ті підручники, які під час конкурсу наберуть малу кількість голосів, не будуть друкуватися за кошти державного бюджету, однак можуть бути надруковані видавництвами за власний кошт.

Міністерство також передбачить можливий додруку підручників для шкіл на територіях Донецької і Луганської областей, які поступово будуть звільнені від російських окупаційних структур та повернуті під контроль української влади.

Нагадаємо, що 7 жовтня 2014 року МОН затвердило новий Порядок проведення конкурсного відбору підручників для 4 та 7 класів на основі електронного репозитарію, з яким можна ознайомитися за покликанням http://www.mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2936-

Із роботою електронного репозитарію можна ознайомитися за покликанням ua.lokando.com

Back to top button