Головне

Стабільна збірка Ubuntu для смартфонів вийде через місяць

Ubuntu для смартфонів вийде через місяць
Ubuntu для смартфонів вийде через місяць
Компанія Canonical, що розробляє настільну ОС Ubuntu на основі ядра Linux, також збирається випустити її мобільну версію. Альфа-версії існує вже зараз, а реліз першої стабільної збірки сьогодні нарешті отримав точну дату. Подію призначено на 17 жовтня поточного року.

Разом з мобільною версією Ubuntu світ одночасно побачить чергову модифікацію настільної ОС. Нагадаємо, що її релізи виходять раз на півроку, і нова версія отримає індекс 13.10 (рік і місяць випуску, відповідно). Випуск стабільної збірки мобільної версії Ubuntu порадує комп’ютерних ентузіастів, адже у них з’явиться можливість спробувати свої сили в її установці на різні планшети і смартфони. Canonical офіційно надала інструкції з установки своєї операційки на смартфони Samsung Galaxy Nexus і Google Nexus 4, а також на планшети Google Nexus 7 і Google Nexus 10.

За словами фахівців, мобільну версію Ubuntu можна встановити практично на будь Android-смартфон. Головна умова – уміння правильно закачувати прошивки і наявність розблокованого завантажувача (bootloader). Детальні, але неофіційні інструкції можна знайти в Інтернеті на порталах, присвячених як смартфонам, так і самої Ubuntu.

Відзначимо, що спочатку Canonical розробляла мобільну Ubuntu Linux лише для того, щоб встановити її на свій власний смартфон преміум-класу Ubuntu Edge. Як відомо, це навіть не просто смартфон, а справжнісінький персональний комп’ютер, здатний поміститися в кишені. Однак кампанія по збору коштів на його виробництво провалилася – Canonical так і не вдалося накопичити $ 32 млн через систему Kickstarter, і тепер доля даного проекту знаходиться під питанням. У зв’язку з цим було прийнято рішення про випуск мобільного Ubuntu у вільне плавання. Враховуючи можливості операційної системи та кількість розробників, які працюють над її настільною версією, можна не сумніватися, що її популярність буде рости як на дріжджах.

Back to top button