Здоров'яФізіологія

Сприйнятливість до стресу виявилася обумовлена ​​генетично

Стрес (schoollife.org.ua)Медики із США вивчили причини, з яких одні люди виявилися більш сприйнятливі до стресу ніж інші.

Вони з’ясували, що значну роль у цьому відіграють генетичні чинники. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Molecular Psychiatry, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті Рокфеллерівського університету.

На прикладі мишей вчені досліджували генетичні передумови сприйнятливості людей до стресу . Як вважають фахівці, експерименти з гризунами допоможуть краще зрозуміти механізми виникнення та перебігу основних його проявів – депресії і тривоги.

З цією метою нейроендокринологи проводили експерименти над тваринами: нахиляли клітки, в яких живуть гризуни, змінювали освітлення, поміщали мишей в місця, що обмежують рухливість, а також створювали інші стресові для них ситуації.

Медики помітили, що випробовувані по-різному реагують на зміну звичних умов життя: 40 відсотків тварин, за даними вчених, не змогло успішно впоратися зі стресом, тоді як іншим 60 вдалося протриматися в нових умовах.

Така статистика корелює з наявністю у тварин в гіпокампі головного мозку білка mGlu2. Як вважають вчені, в результаті епігенетичних змін знижується експресія генів, відповідальних за вироблення mGlu2 і гризуни виявляються більше схильні до стресу.

Між тим, зниження рівня mGlu2 необхідно для регулювання нейротрансмітера глутамату натрію, який бере участь в передачі нервових імпульсів між нейронами. Високий вміст mGlu2 може привести до серйозних функціональних пошкоджень мозку.

Нейроендокринологи сподіваються, що їх дослідження дозволить створити ефективні методи пошуку молекулярних маркерів депресії і тривоги, а також сприятиме розробці нових препаратів для попередження появи таких розладів.

Back to top button