ГоловнеПерерва

Законопроект про повну загальну середню освіту буде навесні внесено до ВР, – Гриневич

Проект закону України “Про загальну середню освіту”, де будуть враховані рекомендації Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), буде винесено на розгляд Верховної Ради вже навесні, повідомила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

“Венеціанська комісія надала нам рекомендації, які будуть імплементовані в тексті закону “Про загальну середню освіту”, який буде навесні внесений до Верховної Ради України”, – сказала вона журналістам у четвер, відвідуючи Чернівецьку область.

Як повідомлялося, 28 вересня 2017 року набув чинності закон України “Про освіту”, який, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською, іншими офіційними мовами ЄС. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Міністерство закордонних справ Угорщини 26 вересня заявило про намір країни блокувати зближення України і ЄС через закон про освіту. МЗС України направило закон на експертизу до Венеціанської комісії.

8 грудня Міністерство освіти і науки України повідомило, що Венеціанська комісія не підтримала обвинувачення Угорщини в звуженні прав національних меншин в статті про мову навчання в законі України “Про освіту”. 11 грудня в Міносвіти України заявили, що вдячні Венеціанської комісії за роботу з надання висновків щодо відповідності мовної статті українського закону “Про освіту”, готові імплементувати її рекомендації і вже розробили три моделі імплементації цієї статті в законі “Про загальну середню освіту”.

13 грудня того ж року Л.Гриневич спрогнозувала, що проект закону про повну загальну середню освіту з уточненням про застосування мов в освіті відповідно до висновків Венеціанської комісії буде внесено до Верховної Ради навесні 2018 року. “Зараз за цими висновками ми маємо сформулювати моделі освіти для національних меншин до закону про загальну середню освіту, тобто ми не будемо вносити жодних змін до ст.7 закону “Про освіту”, – сказала вони журналістам.

Міністр висловила сподівання на те, що законопроект буде внесено до парламенту навесні та ухвалено на літній сесії парламенту. “Моя мета, і було б найкраще, якби ми його ухвалили на літній сесії Верховної Ради і до нового навчального року прийшли з новим законом”, – сказала міністр.

Також Л.Гриневич зазначила, що перехідний період до повного введення норми про мови навчання може бути продовжено з 2020 року, як це передбачено зараз, до 2022 року, особливо для дітей, рідна мова яких не належить до слов’янської групи.

Back to top button