Головне

Собаки можуть походити з Центральної Азії – науковці

Сучасні собаки походять із регіону Центральної Азії – такі висновки одного з найширших наразі генетичних досліджень.
Внаслідок тисячолітньої селекції собаки є одним із найбільш різноманітних видів тварин.

Однак усі вони походять від диких вовків, яких люди поступово приручили і включили до груп мисливців. Згідно з припущеннями генетиків, перших таких вовків приручили люди, які жили неподалік нинішньої Монголії чи Непалу.

Результати аналізу ДНК тисяч собак оприлюднено в науковому виданні PNAS.

Дослідник Університету Корнелла доктор Адам Бойко і його колеги проаналізували ДНК 4676 породистих псів і 549 бездомних собак, які живуть на волі поблизу людських поселень.

Остання група особливо важлива, бо досліджена найменше, однак становить важливий елемент у загальній картині різноманітності сучасних собак.

“Той факт, що ми дослідили так багато бездомних собак із такої великої кількості різних регіонів, дозволив нам визначити закономірності в різних генетичних варіантах цих собак”, – сказав доктор Бойко в інтерв’ю BBC News.

Приручення собак могло паралельно статися в різних куточках світу, але аналіз ДНК сучасних собак не підтверджує такої гіпотези.

“Ми навмисне шукали доказів того, що приручення собак могло статися в різних частинах світу, – каже доктор Бойко. – І, як і інші дослідники перед нами, ми не знайшли таких доказів”.

“Схоже, район походження – один, хоча ми й маємо свідчення того, що і після приручення собак відбувався обмін генами між вовками і собаками”, – додав дослідник.

Дослідники вивчали гени, які максимально близькі в хромосомах собак. Це дозволило дослідникам визначити район приручення перших собак як Центральну Азію.

Але кілька інших груп дослідників, які вивчали цю проблему, дійшли цілком інших висновків.

Попередні дослідження вказували, що собаки походять із Близького Сходу, де вони могли шукати поживи в поселеннях перших селян, інші називали районом приручення собак Східну Азію або Європу.

Останні результати не поставлять крапку в дискусіях про те, де приручили перших собак, але, за словами доктора Адама Бойка, висновки його групи сприятимуть новим дослідженням ДНК цих тварин.

ВВС

Back to top button