Здоров'я

СНІД, шизофренія і застуда. Науковці склали список найбільш загадкових хвороб

У рейтингу найбільш загадкових захворювань світу першу сходинку займає СНІД. Також у списку найменш вивчених хвороб опинилася і звичайна застуда.

На першому місці рейтингу розташувався СНІД, також відомий як синдром набутого імунодефіциту. СНІД вперше виявлений ще в 1981 році в США, перші випадки захворювання в Росії зафіксовані в 1986 році, але ефективних способів лікування досі не знайдено.

Друге місце займає хвороба Альцгеймера. Це захворювання не піддається лікуванню, а його хід і причини науковцям невідомі. Найчастіше недуга проявляється у людей старших 65 років, проте зустрічається і більш рання форма хвороби. У кожної людини вона протікає по-різному, але серед основних симптомів – розлад пам’яті, неуважність і втрата здатності говорити і розуміти сказане.

Третій рядок займає звичайна застуда. Бактерії, які її викликають, не бояться ніяких антибіотиків. Єдиним лікуванням застуди залишаються час і гарячий бульйон.

На четвертому місці розташовується пташиний грип, вперше зафіксований у людини в 1997 році. Сучасна медицина поки безсила в боротьбі проти цього грипу.

Слідом йде хвороба Піка, рідкісне захворювання центральної нервової системи, зазвичай трапляється у віці 50-60 років. Серед симптомів – слабоумство, розлад мови, пасивна поведінка. Хвороба швидко призводить до розпаду особистості. Причини її виникнення невідомі.

На шостому місці опинилася шизофренія, пов’язана з розладом мислення і сприйняття. Різноманітна симптоматика породила суперечки про те, чи є зафіксовані випадки одним і тим же захворюванням. Відомо, що чоловіки і жінки хворіють нею однаково часто, однак у жінок хвороба трапляється у більш пізньому віці.

Передостаннє місце віддане хворобі Крейтцфельда-Якоба, більше відомої як “коров’ячий сказ”. Вона вражає кору головного мозку і спинний мозок, а також може виникнути в будь-якому віці. Результат майже завжди летальний.

Останню сходинку посідає синдром хронічної втоми. Хвороба супроводжується тривалою втомою, депресією і нападами гніву. У групі ризику є жителі мегаполісів, підприємців і люди з підвищеною відповідальністю на роботі. Причини синдрому поки невідомі.