Здоров'яПсихологія

Сміх знижує рівень стресу і покращує пам’ять

Люди винайшли чимало способів нагадувати собі про щось важливе – від зав’язування вузликів на носових хустках до написання “заміток” на руках. Однак, можливо, існує інший – більш простий спосіб. На думку вчених, поліпшити пам’ять можна за допомогою сміху. Він знижує рівень стресу, який чинить на пам’ять негативний вплив, передає ABC News .

Вчені Університету Лома Лінда в Каліфорнії провели таке дослідження: групі з 20 здорових дорослих людей протягом 20 хвилин демонстрували веселе відео. Друга група з такої ж кількості учасників в цей час нічого не дивилася, а просто чекала своєї черги.

Після цього учасники обох груп пройшли тест на пам’ять і здали зразки слини, щоб визначити рівень вмісту гормону стресу кортизолу. У результаті з’ясувалося, що у тих учасників експерименту, хто дивився відео і, відповідно, сміявся, результати тесту пам’яті були краще, а рівень кортизолу – значно нижчі.

Це сталося тому, що сміх підвищує рівень ендорфінів в організмі. У результаті в мозок потрапляє більше гормону допаміну, який дає відчуття радості. Це, в свою чергу, призводить до зміни активності мозкових хвиль і благотворно впливає на пам’ять, говорять дослідники.

Back to top button