Здоров'яПсихологія

Сміх допомагає побудувати нові відносини

Він дозволяє нам відкритися іншій людині. Розповідь співрозмовнику про себе сприяє формуванню тісного соціального зв’язку. Під час такої розмови іншій людині можна довірити щось дуже особисте, наприклад, свої релігійні переконання і страхи, або ж щось буденне, наприклад, смакові переваги, пише The Hindustan Times.

У дослідженні вчених з Університетського коледжу Лондона взяли участь 112 студентів Оксфордського університету. Добровольців розділили на групи по 4 людини. Учасники не знали один одного. Дослідники показали студентам 10 хвилинні відео. Під час перегляду добровольці не розмовляли. Учасники, які посміялися разом над забавним відео, розповіли про себе іншим значно більше, ніж ті, хто не дивився смішне відео.

Дослідники вважають: причина не тільки в позитивному досвіді, а й у фізіології. При сміху виробляються ендорфіни, що впливають на емоційний стан людини. Цікаво, що той, хто розповів про себе щось особисте, рідко усвідомлював це. Даний факт зазвичай помічав тільки його слухач.

Шкільне життя

Back to top button