Здоров'яПсихологія

Смартфони негативно впливають на когнітивні функції

Люди, залежні від інтернету і мобільних телефонів, часто забувають важливу інформацію або не можуть на чомусь зосередитися. Причому, не тільки в ті моменти, коли вони користуються електронними пристроями. Дослідники з Університету Лестера опитали 210 чоловік у віці від 18 до 65 років, пише The Daily Mail.

Вчені оцінили сприйняття, пам’ять і рухові функції учасників. Дослідження показало: чим більше часу людина приділяв інтернету і мобільному телефону, тим частіше у неї траплялися «когнітивні збої». Приміром, такі добровольці забували прийти на зустріч, втрачали нитку розмови або не могли пригадати, що шукали. Правда, фахівці не знають, чи є даний зв’язок причинно-наслідковим. Можливо, в учасників, залежних від інтернету і смартфонів, спочатку були проблеми з увагою.

Попередні дослідження показали: людям, які занадто часто користуються смартфонами, складно зосередитися на конкретних завданнях. Також фахівці раніше з’ясували, що сучасні технології заважають нам думати самостійно. Адже ми практично завжди шукаємо потрібну інформацію в інтернеті.

Шкільне життя

Back to top button