Здоров'я

Сімейна вечеря – шлях до правильного харчування

Сімейна вечеря – шлях до правильного харчування
Сімейна вечеря – шлях до правильного харчування
Щоденна вечеря привчає дітей до споживання необхідної кількості овочів і фруктів, до такого висновку прийшли дослідники з Школи харчування при Університеті Лідс (Великобританія).

Щоб оцінити справжній стан справ із споживанням фруктів і овочів в британських сім’ях, Меган Крістіан і її колеги провели два дослідження за участю 2383 школярів (середній вік 8,3 року) з 52 шкіл Лондона.

В ході першого дослідження вчені запропонували батькам і вчителям дітей записувати всі продукти, які з’їдають діти на протязі 24 годин, і їх кількість. В ході другого дослідження вчені опитали батьків дітей про традиції харчування в їх сім’ях, включаючи наявність і регулярність спільних сімейних обідів або вечерь.

Як показали результати першого дослідження, діти в середньому споживають 293 грама фруктів і овочів у день, що дорівнює приблизно 3,7 прийому з 5 рекомендованих лікарями, які невтомно повторюють: клітковина – основа здорового харчування . Тільки 37 відсотків школярів отримували необхідну кількість овочів і фруктів 5 разів на день. За результатами другого дослідження дітей розділили на 2 групи: в першу групу ввійшли діти, у чиїх сім’ях спільне прийняття їжі було традицією, а в другу – діти з сімей, де кожен харчувався окремо. Результати показали, що діти з першої групи отримують в середньому на 125 г овочів і фруктів більше, ніж діти з другої групи. Це відповідає приблизно 1,6 прийому.

Автори дослідження закликають батьків якомога частіше організовувати сімейний обід чи вечері, оскільки ця традиція дійсно здатна сформувати здорову харчову поведінку дитини. Дослідники підкреслюють, що харчові пристрасті кожної людини формуються в дитинстві, і перевчити їх потім буде вкрай складно.

Back to top button