Здоров'яФізіологія

Схильність до ожиріння видна з самого дитинства, кажуть педіатри

Дослідники з’ясували: чи буде дитина страждати ожирінням, можна зрозуміти до п’яти років, розповідає Journalgazette.net . Майже 50% дітей, у яких розвинулося ожиріння до восьмого класу, вже мали зайву вагу в дитячому саду. Мабуть, можливість виправити ситуацію є, але в самому ранньому дитинстві. У цілому учені поспостерігали більш ніж за 7700 дітей, починаючи з того, як ті пішли в дитячий садок.

12% дітей мали ожиріння, 15% – зайву вагу. До восьмого класу 21% дітей мали повноцінне ожиріння, а 17% мали зайву вагу. Також вчені враховували дані 6807 дітей, які в дитячому саду не мали ожиріння. У період 5-14 років майже 12% дітей заробили ожиріння (10% дівчаток і приблизно 14% хлопчиків). Майже половина дітей, які пішли в дитячий сад, маючи ожиріння, до підліткового віку все ще страждали від цього розладу. П’ятирічки із зайвою вагою в чотири рази частіше ставали огрядними, ніж діти, які мали нормальну вагу в цьому віці.

Примітно: приблизно 5% дітей, які на самому початку не мали проблем з вагою, виходячи з дитячого саду, страждали ожирінням. Але найбільший стрибок у статистиці ожиріння спостерігався в перші три роки школи. У 11-14 років зміни були незначними. Діти з багатих сімей рідко страждали ожирінням, а часто – діти з бідних смій. Але найбільше ожиріння зачіпало представників середнього класу.

  
Back to top button