Освіта і право

Штраф від 5100 грн. за погрозу, образу та переслідування педагогічних працівників

Відповідний законопроект № 10214 від 10.04.2019 зареєстрували 26 народних депутатів.

Законопроект розроблено з метою посилення законодавчого захисту педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства, встановлення додаткових гарантій  щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, встановлення адміністративної відповідальності за вищезазначені порушення, а також встановлення адміністративної відповідальності за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.

Законопроектом пропонується встановити додаткові гарантії педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, запровадити адміністративну відповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства.

Також законопроектом пропонується встановити адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.

У Адмінкодексі пропонують передбачити дві нові статті.

Так, за загрозу, образу, переслідування вчителів, викладачів і вчених (в тому числі в Інтернеті) пропонують встановити штраф 5100 грн. Якщо порушувала група осіб або повторно протягом року – 10200 грн.

Фізичне насильство, яке не мало наслідком тілесні ушкодження вчителю, викладачеві і вченому, внаслідок чого міг чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого може стати приводом для штрафу 10200 грн. Якщо мова йде про групу нападників або повторному порушенні протягом року – 20400 грн.

Прийняття законопроекту надасть можливість підвищити захищеність і соціальний статус педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників, а також сприятиме створенню безпечного освітнього середовища, зазначено у пояснювальній записці до закону.

  

Коментарів: 18

 1. Відкрийте словник, малошановний! ОСВІЧЕНІ, а не освіДчені. Звертання виділяйте комами. Яка кричуща неповага. Очевидно, ви нещасна людина, якій не судилося зазнати щирості.

 2. Мені цікаві всі думки, але інколи хочеться попросити вас схаменутися. Ви себе чуєте, люди? Навіщо чіплятися один до одного. У процесі виховання і навчання дітей участь беруть ВСІ. Просто відноситись з повагою до законодавства ніхто не відміняв. Якщо закони захищають на роботах будь – якого працівника (відпустка, лікарняні, премії, нагороди і т. ін.), вдома (кримінальна відповідальність), то чому б не захищати і педагогічних працівників. Вчителю і вихователю НЕ можна образити у відповідь – це ж неетично. А те, що їм доводиться вислуховувати від учнів, батьків, родичів вихованців, сусідів чи ще когось, то чомусь всі вважають за норму. Якщо всі такі погані вчителі – змініть їх або заклад освіти для своєї дитини. На даний час іде тотальне знецінення людських чеснот.Навчіть поваги своїх дітей, налаштовуйте на потребу у навчанні. Це важко зробити, але це бумерангом повернеться до нас на схилі літ. Як наші діти будуть відноситись до вчителів (копіюючи батьків), так потім вони будуть відноситись до своїх батьків в старості. Я, наприклад, хочу щоб мої діти мене поважали і любили. І привчаю їх до поваги до старших і людяності у відносинах з однолітками. І якщо мені не потрібно ображати вчителів своїх дітей (я з ними просто поспілкуюсь, щоб щось зясувати), то цей закон і цих штрафів я не боюсь. Мені на це однаково. А вам слабо?

 3. А давайте взагалі школи закриємо І ви всі такі розумні будете виховувати своїх вдома. Правда клас. І помиями не треба буде обливати вчителів, а що виховаєте І навчите самі будете мати. Занадто розумні зараз батьки, а самі забулися, що вчилися в школі. І дисципліна була, І вчителі нормальні, а зараз ніби змінилися. Треба себе спершу виховати І дітей, а тоді щось писати.

 4. А чому мова ведеться тільки про вчителів? А вихователі та інші педагоги закладів дошкільної освіти знову залишаться не захищені?

 5. А ще, для майбутніх батьків огляд у психіатра для довідки, що можна ім народжувати дітей.

  1. 100% а також тест на загальні знання і знання етики/етикету…
   Бо з такими темпами “виродження” маємо страшну перспективу жити в світі Бредбері “Усмішка”…

 6. А ще потрібно дякувати молодим педагогам, які за мізерну зарплату ходять на роботу.

 7. Треба ввести відповідальність для вчителів з маленької літери “в”, що не мають поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до учасників освітнього процесу!

 8. Ще потрібно доповнити відповідальність за те, що до навчальних закладів приносять заборонену продукцію, бо є такі випадки, що одні приносять а інші вживають. Саме за те що приносять в заклад потрібно також відповідати.

  1. Також потрібно притягнути до відповідальності вчителів, що не знають, як правильно вживати слова, наприклад відповідати та понести відповідальність, а також тих , кому невідомі правила вжитку прислівників. Ще будемо штрафувати викладачів, що не можуть перевірити домашню роботу без того , щоб користуватися відповідями від автора (гдз). Ганьба неосвіченим викладачам! Ганьба! Ну- мо їх переслідувати без притягнення до відповідальності!!!

   1. А хто після цього працювати в школі буде? Вчителі дійсно малоосвідчні і погано знають свій предмет і через це погоджуються отримувати малу зарплату. Якби в школі платили достатньо, то б туди йшли лише професіонали. А так ви хочете інтелектуальних працівників, які б працювали за 150 долларів. Шановні заспокойтесь. В школах працюють лише неуки, бо більше нічого не вміють і згодні працювати за копійки. І вони вже ржуть над міністерськими перевірками. Чому? Бо говорять: перевіряйте нас як хочете, бо все недержавних НІЧОГО нам не зробите. Бо на наше місце і на таку зарплатню ніхто не прийде.

    1. Як «неуки» навчили цього «генія» за копійки? І тепер він все вміє, все знає і має право судити інших із своєї дзвіниці.

  2. Ще слід запропонувати викладачів атестовувати, перевіряти компетентність та обов’язковий огляд у психологів та психіатрів. Деяких би з гих не було би допущено до роботи з учнями.

   1. А що робити з дітьми яким не пощастило з батьками?

   2. Не завадило б “атестовувати” “соціальних педагогів нової школи” з метою визначення рівня грамотності. Бо, на превеликий жаль, такі працюють з дітьми у наших школах.

   3. Усі педагоги обов’язково кожного року проходять медичну комісію, у тому числі й психіатра (кожен має сертифікат). А також один раз в п’ять років відбувається атестація педпрацівника, яка з кожним роком стає складнішою. Тут все добре.

Back to top button