ГоловнеОсвіта і право

Шкільні благодійні фонди потрібно вивести із тіньового ринку освіти — Л.Гриневич

Директори декількох шкіл наразі перебувають під загрозою звільнення через побори, повідомила нардеп.

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти готує новий законопроект “Про освіту”, який виведе тіньові шкільні “благодійні фонди” на прозору звітність. Про це у коментарі УНН розповіла голова Комітету Лілія Гриневич.

Зокрема, голова Комітету наголосила, що у декількох навчальних закладах Києва вже ставлять питання щодо звільнення директорів шкіл за такі збори у “благодійні фонди”.

“Комітет з питань науки і освіти вироблятиме нову нормативну базу. Весь час протягом роботи Комітету ми звертаємося з приводу порушень, пов’язаних із батьківськими коштами. І у місті Києві є вже декілька питань щодо звільнення керівників навчальних закладів за такі порушення”, — наголосила вона.

Також Л.Гриневич зауважила, що новий Закон “Про освіту” виведе “благодійні шкільні фонди” з тіньового ринку, адже їх діяльність буде регулюватися на державному рівні.

“Наша ідея полягає у тому, що в новому Законі „Про освіту“, над яким ми працюємо, будуть виписані спеціальні статті і нормативна база з приводу фондів, які прив’язані до співфінансування навчального закладу. Саме для того, щоб ці фонди були офіційно зареєстровані і у них була прозора звітність про те, як ці кошти надходять і на що вони витрачаються. А сьогодні батьки насправді до кінця не знають, де ці кошти використовуються. І очевидно, що це абсолютно неправильно. Таким чином створюється тіньовий бюджет освіти і ми навіть не можемо оцінити розмір всього цього тіньового бюджету”, — зауважила вона.
Крім того, за словами нардепа, батьки, які “допомагають” адміністрації школи з “благодійними фондами”, часто прикривають незаконну діяльність директорів навчального закладу.

“Також, дуже часто батьки, які керують цими фондами, входять у договірні відносини із адміністрацією школи і фактично прикривають діяльність цих фондів. Без активної позиції батьків нам не обійтися. Комітет готовий сприяти батькам, якщо батьки до нас звертаються, і вони говорять про це публічно. Ми завжди реагуємо належним чином і ставимо питання щодо відповідності посаді таких керівників, які можуть втручатися у роботу фондів”, — пояснила нардеп Л.Гриневич.

Як повідомляв УНН, директор Департаменту освіти і науки виконавчого органу КМДА Олена Фіданян заявила, що так звані благодійні фонди шкіл — у більшості випадків це просто елемент шахрайства з боку адміністрації школи, і батькам слід не боятися, а відкрито відмовлятися сплачувати гроші у всі “благодійні фонди”.

Також вона зауважила, що у 2014 році були випадки, коли столичний Департамент освіти приймав рішення про звільнення директорів київських шкіл із займаних посад, через виявлення практики поборів у школах.

Джерело: УНН

Back to top button