день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Шкільні благодійні фонди потрібно вивести із тіньового ринку освіти — Л.Гриневич

Директори декількох шкіл наразі перебувають під загрозою звільнення через побори, повідомила нардеп.

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти готує новий законопроект “Про освіту”, який виведе тіньові шкільні “благодійні фонди” на прозору звітність. Про це у коментарі УНН розповіла голова Комітету Лілія Гриневич.

Зокрема, голова Комітету наголосила, що у декількох навчальних закладах Києва вже ставлять питання щодо звільнення директорів шкіл за такі збори у “благодійні фонди”.

“Комітет з питань науки і освіти вироблятиме нову нормативну базу. Весь час протягом роботи Комітету ми звертаємося з приводу порушень, пов’язаних із батьківськими коштами. І у місті Києві є вже декілька питань щодо звільнення керівників навчальних закладів за такі порушення”, — наголосила вона.

Також Л.Гриневич зауважила, що новий Закон “Про освіту” виведе “благодійні шкільні фонди” з тіньового ринку, адже їх діяльність буде регулюватися на державному рівні.

“Наша ідея полягає у тому, що в новому Законі „Про освіту“, над яким ми працюємо, будуть виписані спеціальні статті і нормативна база з приводу фондів, які прив’язані до співфінансування навчального закладу. Саме для того, щоб ці фонди були офіційно зареєстровані і у них була прозора звітність про те, як ці кошти надходять і на що вони витрачаються. А сьогодні батьки насправді до кінця не знають, де ці кошти використовуються. І очевидно, що це абсолютно неправильно. Таким чином створюється тіньовий бюджет освіти і ми навіть не можемо оцінити розмір всього цього тіньового бюджету”, — зауважила вона.
Крім того, за словами нардепа, батьки, які “допомагають” адміністрації школи з “благодійними фондами”, часто прикривають незаконну діяльність директорів навчального закладу.

“Також, дуже часто батьки, які керують цими фондами, входять у договірні відносини із адміністрацією школи і фактично прикривають діяльність цих фондів. Без активної позиції батьків нам не обійтися. Комітет готовий сприяти батькам, якщо батьки до нас звертаються, і вони говорять про це публічно. Ми завжди реагуємо належним чином і ставимо питання щодо відповідності посаді таких керівників, які можуть втручатися у роботу фондів”, — пояснила нардеп Л.Гриневич.

Як повідомляв УНН, директор Департаменту освіти і науки виконавчого органу КМДА Олена Фіданян заявила, що так звані благодійні фонди шкіл — у більшості випадків це просто елемент шахрайства з боку адміністрації школи, і батькам слід не боятися, а відкрито відмовлятися сплачувати гроші у всі “благодійні фонди”.

Також вона зауважила, що у 2014 році були випадки, коли столичний Департамент освіти приймав рішення про звільнення директорів київських шкіл із займаних посад, через виявлення практики поборів у школах.

Джерело: УНН

  
Директори декількох шкіл наразі перебувають під загрозою звільнення через побори, повідомила нардеп. Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти готує новий законопроект “Про освіту”, який виведе тіньові шкільні “благодійні фонди” на прозору звітність. Про це у коментарі УНН розповіла голова Комітету Лілія Гриневич. Зокрема, голова Комітету наголосила, що у декількох навчальних закладах Києва вже ставлять питання щодо звільнення директорів шкіл за такі збори у “благодійні фонди”. “Комітет з питань науки і освіти вироблятиме нову нормативну базу. Весь час протягом роботи Комітету ми звертаємося з приводу порушень, пов’язаних із батьківськими коштами. І у місті Києві є вже декілька питань щодо…

Оцінити

0