ГоловнеУчительська

Шкільна революція: 12-річка та державні гроші, якими можна буде оплатити навчання в приватній школі

Міносвіти презентує проект шкільної реформи 18 серпня.

Сьогодні, 18 серпня, міністр освіти та науки Лілія Гриневич представить у Кабміні проект “Нова школа”.

Програмі “Сніданок з “1+1” уже вдалося дізнатися про основні зміни, які чекають на школярів.

12 років навчання, учні самі вибирають профільні предмети, а у вчителів – повна академічна свобода викладання. Із тим, що українська шкільна освіта давно застаріла, в Міносвіти погоджуються. І вже підготували проект, який має здійснити революцію в нинішній системі.

“Це повинна бути школа, яка базується на засадах партнерства. Повинен змінитися, окрім змісту освіти, окрім методів викладання, також підхід стосунків між вчителем і учнем”, – говорить міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Згідно з новим проектом, шкільна освіта буде поділятись на три етапи:

– початкові класи – чотири роки;

– базова середня освіта – п’ять років;

– профільна середня освіта, яку здобуватимуть у ліцеї або закладах профосвіти,– три роки.

Тривалість навчання в школі збільшиться до 12 років.

“Це нова школа і нам потрібен 12-й рік, щоб діти отримали все, що ми запланували в цій школі. До речі, на території Європи 11-річка є тільки в Білорусі, Росії та Україні, тих країнах, які зберігають пострадянську рамку напихання знаннями, яка на сьогоднішній день у час інформаційної доби вже стає неактуальною”, – запевняє Лілія Гриневич.

Профільні предмети та навіть рівень їхньої складності учні зможуть обирати самі.

Ще одне цікаве нововедення – “гроші прямують за дитиною”. На рік на учня держава виділяє близько 8,5 тис. грн та 25 тис. грн на школяра з особливими потребами. Якщо батьки вирішать віддати дитину в приватний заклад, держава спрямує ці кошти туди. А дітям з особливими потребами це дасть шанс вчитися разом з однолітками у звичайних школах.

Серед іншого, вчителям обіцяють повну академічну свободу, змогу готувати власні програми та обирати підручники. Вже 1 вересня зміни відчують учні початкової школи. А на реформу середньої і старшої школи доведеться почекати. Остаточно проект планують втілити в життя за десять років.

Back to top button