Здоров'яХарчування

Шкідлива їжа відбиває бажання їсти здорову їжу

Більше 10% дорослого населення планети страждає ожирінням
Більше 10% дорослого населення планети страждає ожирінням

Вчені з Університету Нового Південного Уельсу провели дослідження на щурах. Нездорова дієта не тільки збільшувала вагу гризунів, але і придушувала їх природне прагнення харчуватися здоровою їжею, повідомляє The Daily Mail . Дослідники вважають: їх висновки допоможуть пояснити, як надмірне споживання нездорової їжі змінює поведінку людини, послаблює її самовладання і призводить до переїдання і ожиріння.

Команда дослідників навчила молодих самців щурів асоціювати два різних звукових сигналу зі смаком солодкої води, вишневим і виноградним. Щури, вирощені на здоровій дієті, переставали відповідати на сигнали, пов’язані зі смаком ласощів, якими їх недавно тішили. Цей вроджений механізм поширений серед тварин. Він захищає їх від переїдання і допомагає дотримуватися здорової збалансованої дієту. Два тижні щурів годували шкідливими продуктами. В їх раціон входили пиріг, пельмені, печиво і торт. Гризуни стали споживати на 150% більше калорій, і їх вага збільшилася на 10%.

Вчені відзначили, що поведінка тварин теж змінилося. Вони стали байдужими у виборі продуктів харчування, і більше не переставали реагувати на звук, пов’язаний зі знайомим смаком. Щури перестали віддавати перевагу здоровій їжі. Зміни збереглися протягом деякого часу після того, як гризуни повернулися до здорової дієти. Дослідники дійшли висновку, що шкідлива їжа викликає тривалі зміни в частинах мозку, що відповідають за нагороду, включаючи орбітофронтальну кору (область мозку, пов’язану з прийняттям рішень). Можливо, висновки вчених можуть бути застосовані і до людей, так як ці частини мозку схожі у всіх ссавців.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більше 10% дорослого населення планети страждає ожирінням. Щонайменше, 2,8 мільйона чоловік щорічно помирає через надмірну вагу або ожиріння, так як вони є факторами ризику розвитку цілого ряду хронічних захворювань, включаючи діабет, хвороби серця і рак. Дослідження також показує, що реклама може мати більший вплив на людей з надмірною вагою. Ймовірно, вона заважає їм чинити опір тязі до нездорової їжі.

Back to top button