ГоловнеПерерва

Шкарлет: Сьогодні Урядом схвалено два важливих документи щодо належного фінансування шкіл

Кабінет Міністрів перерозподілив видатки освітньої субвенції між місцевими бюджетами та розподілив резерв освітньої субвенції – це дозволить уникнути заборгованості з виплати зарплати педагогам у 5-ти областях України. Відповідне розпорядження ухвалено сьогодні, 17 березня 2021 року, повідомив  Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

Пряма мова:

Сьогодні на засіданні Уряду схвалено два важливих документи щодо належного фінансування закладів загальної середньої освіти.

Дякую колегам-міністрам та Асоціації міст України, які підтримали рішення про вдосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Оновлена формула враховує збільшення посадових окладів педагогічних працівників. З 1 січня 2021 року рівень окладів зріс на 20%, а з 1 грудня – ще на 8,4%. Для підвищення ефективності використання коштів застосовуватиметься механізм, який дозволить вдосконалювати шкільну мережу та підвищувати якість освітніх послуг. При цьому підвищується спроможність для засновників закладів щодо встановлення надбавок та доплат педпрацівникам у максимальному розмірі.

У формулі вдосконалюється механізм визначення розрахункової наповнюваності класів для всіх територіальних громад на основі таких критеріїв:
– щільності та чисельності населення відповідної громади;
– відсотка населення, яке проживає в сільській місцевості.

Нова формула передбачає збільшення значення коефіцієнту поділу класів на групи для бюджетів великих міських територіальних громад, в яких це питання постає найбільш гостро.

Також рішенням Уряду в 5 областях (Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Одеській та Сумській) перерозподілено освітню субвенцію для уникнення заборгованості з виплати зарплат вчителям. Перерозподіл здійснено за зверненнями відповідних обласних державних адміністрацій виключно через неточності в даних та особливості завершення адміністративно-територіальної реформи.

Хочу наголосити, що МОН продовжує проводити системну роботу для вдосконалення формули освітньої субвенції та підвищення рівня заробітних плат педагогічних працівників. Наразі в Міністерстві створюється робоча група з підготовки формули розподілу освітньої субвенції на 2022 рік, до складу якої увійдуть представники МОН, Мінфіну, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та експерти проєктів міжнародної технічної допомоги.

Нагадаємо, що у МОН пропонують переводити на дистанційне навчання учнів у “жовтих” та “помаранчевих” зонах.

Back to top button