ГоловнеОсвіта і право

Шкарлет розповів, що буде із зарплата вчителів у 2021 році

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет в ефірі Українського радіо розповів, що буде із зарплата вчителів у 2021 році.

Якими будуть зарплати освітян?

Сергій Шкарлет: З 1 січня буде на 20% зростання. У порівнянні з 1 квітня 2020-го року, станом на 1 грудня 2021 року буде в цілому зростання 30%. Міністерство освіти і науки підготувало профільний закон щодо підтримки педагогічних і науково-педагогічних працівників у частині хвороби COVID-19. І президент сьогодні готовий внести першочерговий закон (так само, як і для медиків) про соціальні гарантії для педагогічних і науково-педагогічних працівників. На сьогодні ми розіслати всім центральним органам виконавчої влади певні кошти, які забезпечують 20% зростання медиків, які працюють в системі освіти і науки. І з профспілками абсолютно повна співпраці в частині поступового збільшення коштів на оплату праці. Ми — виконавча влада, і ми не маємо права робити в суспільство закиди, які необгрунтовані джерелами. Тому ми намагаємось бути чесними.

822 постанова уряду Гройсмана передбачала трьохетапне підвищення посадового окладу освітянам. Коли Україна зможе виконати цю постанову?

Дуже дивно, коли в останній день роботи уряду приймається постанова, яке кабальна бюджету. Треба жити в тих реаліях, в яких ми живемо на сьогодні. Тобто це постанова, яка нічим не забезпечена. Ми спілкувалися з асоціаціями міст, з мерами обласних центрів, з мерами маленьких міст. Виконати цю популістичну постанову неможливо ні з центрального бюджету, ні з місцевого.

Можливо,  потрібно її скасувати?

Скасувати завжди простіше. Але, поки не плануємо її скасовувати, враховуючи підтримку президента України в галузі. Ми плануємо у будь-якому випадку крокувати у напрямку реалізації цієї постанови.

Нагадаємо, що в Україні не скасують і не перенесуть локдаун з 8 січня.

Back to top button