Адміністрації школиНормативно - правове забезпечення українська мова та літератураУсі уроки української мови та літературиФайли

Щодо впровадження норм нової редакції Українського правопису в освітньому процесі

Лист МОН України №1/9 -530 від 23.08.2019

Департаменти (управління) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій Інститути
післядипломної педагогічної освіти

Щодо впровадження норм нової редакції
Українського правопису в освітньому процесі

Шановні колеги!

Повідомляємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 4373 в діловодстві, освітній діяльності необхідно використовувати нову редакцію Українського правопису.

Документ розміщено на офіційному сайті МОН за посиланням: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/%202019.pdf.

З метою сприяння використанню учасниками освітнього процесу нової редакції Українського правопису рекомендуємо на засіданнях методичних об’єднань учителів-предметників обговорити зміни у Правописі. На уроках, зокрема української мови, практикувати різноманітні форми роботи, візуальні засоби навчання тощо, під час оцінювання орфографічних завдань не вважати за помилку вживання лексем обох форм.

Крім того, інформуємо, що на виконання наказу МОН від 29.07.2019 № 1033 «Про впровадження нової редакції Українського правопису» передбачено затвердження відповідного плану заходів, розроблення методичних посібників із застосуванням Українського правопису в редакції 2019 року для вчителів, викладачів закладів освіти, використання норм Українського правопису, що не зазнали змін, у завданнях зовнішнього незалежного оцінювання упродовж п’яти років.

Просимо довести зазначену інформацію до відома керівників закладів освіти, педагогів.

З повагою,
Заступник Міністра Вадим Карандій

Back to top button