Адміністрації школиГоловнеФайли

Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

Лист МОН 4/793-21 від 23.09.2021 “Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу”

Департаменти (управління) освіти і науки обласних,
Київської міської державних адміністрацій

Щодо проведення в закладах освіти
Всеукраїнського тижня з протидії булінгу

Міністерство освіти і науки України у зв’язку із оновленням карантинних умов, зокрема щодо роботи закладів освіти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), та можливого переходу окремих закладів освіти на дистанційну форму освіти, а також з урахуванням загрози зростання чисельності випадків небезпечної поведінки дітей під час ізоляції, що несе загрозу їхньому життю та здоров’ю, зокрема спричинених використанням мережі Інтернет, просить заклади освіти долучитись до відзначення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу з 27 вересня по 1 жовтня 2021 р. та провести тематичні заходи (уроки, зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, класні години, дружні зустрічі з батьками, квести тощо), в тому числі дистанційно, з урахуванням карантинних обмежень.

Булінг (цькування) – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Попередити булінг можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які причетні до виховання дітей.

До попередження та протидії булінгу в закладах освіти повинні залучатися працівники правоохоронних органів, органів опіки та піклування, охорони здоров’я, представники громадськості, батьки. На сайті Міністерства освіти і науки України розміщено перелік організацій, які займаються проблемами булінгу в Україні (Режим доступу).

Просимо враховувати під час проведення тематичних заходів рекомендації, надіслані листами Міністерства освіти і науки України від 14.08.2020 № 1/9-436 та від 10.03.2021 № 1/9-128.

Звертаємо увагу на необхідність залучення до проведення заходів здобувачів освіти всіх рівнів освіти з урахуванням вікових особливостей.

Принагідно інформуємо, що на сайті Міністерства освіти і науки України розміщені довідкові матеріали для проведення заняття «Моя перша подорож безпечним онлайн-простором» для дітей 4-6 років, а також матеріали для проведення тематичного уроку для учнів 1-2 класів «Моя суперсила – безпека в Інтернеті» (Режим доступу).

Зазначену інформацію просимо довести до відома керівників органів управління освітою різного рівня, педагогічних працівників закладів освіти та долучити до заходів партнерів з метою ефективної організації проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.

В. о. генерального директора  Володимир БОЖИНСЬКИЙ

Завантажити: Лист МОН 4793-21 від 23.09.2021 Щодо проведення в закладах освіти Всеукраїнського тижня з протидії булінгу (Розмір: 253.1 KB, Завантажень: 683)
Back to top button