ГоловнеСертифікація

Сертифікація-2022: визначено пороговий бал успішного проходження

01 грудня відбулося засідання комісії Державної служби якості освіти України для визначення порогового балу — кількості балів, мінімально достатньої для видачі сертифіката за результатами третього етапу сертифікації педагогічних працівників.

«1171 учитель початкових класів успішно пройшов сертифікацію цьогоріч, набравши 122 і більше балів за результатами вивчення практичного досвіду роботи. Відзначу, що максимальні 160 балів отримали 52 вчителів, з яких кожен третій  — сертифікований учитель 2019 року. Це говорить про високий рівень підготовки, відповідальності учасників сертифікації всіх років та довіру до цієї процедури», — зазначив Руслан ГУРАК, Голова Державної служби якості освіти.

Цей рік є особливим: навіть в умовах повномасштабної війни на сертифікацію зареєструвалося 1984 учасники (при квоті 2500 осіб), з них 1855 взяли участь у незалежному тестуванні. До другого етапу сертифікації допущено 1335 учителів, з них 1326 успішно здійснили самооцінювання в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd. Третій етап сертифікації — вивчення практичного досвіду роботи вчителів — проходив у дистанційному форматі.

Нагадуємо, пороговий бал щороку визначається комісією, що утворюється Державною службою якості освіти. До складу комісії, окрім працівників Служби, входять сертифіковані вчителі-практики, які є експертами водночас, наукові та науково-педагогічні працівники з числа розробників професійного стандарту вчителя.

Довідково

Відповідно до положень законів України “Про освіту” та “Про повну загальну середню освіту” сертифіковані вчителі мають право на:

  • зарахування сертифікації як проходження чергової або позачергової атестації педагогічним працівником з присвоєнням відповідної кваліфікаційної категорії та/чи педагогічного звання;
  • доплату у розмірі 20% до ставки заробітної плати.
Back to top button