Здоров'я

Середземноморська дієта корисна для серця

Середземноморська дієта корисна для серця
Середземноморська дієта корисна для серця
Співробітники Барселонського університету (Іспанія) заявили, що у середземноморської дієти є великий серцевий плюс: вона знижує ризик виникнення інсульту та інфаркту, а також ризик передчасної смерті у людей, що знаходяться в групі ризику серцевих захворювань, на одну третину.

Іспанці вперше вивчили дію середземноморської дієти (морепродукти, овочі, фрукти, горіхи) людей, що знаходяться в групі ризику серцево-судинних захворювань. В експерименті вчених взяли участь 7 тис. 447 чоловік у віці від 55 до 80 років, що страждали надмірною вагою, діабетом і нікотиновою залежністю.

Добровольці щодня отримували п’ять порцій овочів і фруктів, вживали рибу, біле м’ясо та зернові не менше трьох разів на тиждень. Деякі доповнили свій раціон оливковою олією або горіхами. Їм також дозволялося випивати келих червоного вина в день. А ось від солодкого, мучного і обробленого м’яса їм довелося відмовитися.

Протягом 5 років у 288 учасників дослідження стався інфаркт або інсульт. Деякі з них померли від серцевих захворювань. В цілому напади були зафіксовані у 3,8% добровольців, які дотримуються середземноморської дієти з підвищеним вмістом оливкової олії, у 3,4% тих, хто доповнив раціон горіхами, і у 4,4% тих, хто харчувався продуктами з низьким вмістом жирів. Експерти встановили, що прихильники середземноморської дієти на 30% рідше стають жертвами інфаркту, інсульту і серцевих захворювань в порівнянні з тими, хто віддає перевагу продукти з низьким вмістом жирів .

  
Back to top button